31. finał WOŚP w Lublinie – gdzie dołączyć do sztabu?

31. finał WOŚP w Lublinie

Następny, 31. finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. To inicjatywa, która jednoczy społeczeństwo, aby pomóc schorowanym. Już po raz 31. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra tym razem pod hasłem “Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Datę wielkiego finału WOŚP wyznaczono na 29 stycznia 2023 r. Jeśli chcesz się dowiedzieć, gdzie możesz dołączyć do 31. finału WOŚP w Lublinie i zaangażować się w zbiórkę w charakterze wolontariusza, koniecznie sprawdź gdzie powstały sztaby WOŚP.

Kolejny finał – kolejny rekord WOŚP

Jak chętnie Polacy angażują się w zbiórkę organizowaną przez Jurka Owsiaka, w zasadzie nie trzeba nikogo przekonywać. Świadczą o tym przede wszystkim ogromne sumy środków wpłacanych na rzecz WIelkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tylko podczas ostatniego 30. finału udało się zebrać 224 376 706,35 zł. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie i poświęcenie wielu ludzi. Jak informuje WOŚP, podczas ostatniego finału około 120 tys. wolontariuszy zbierało pieniądze do tradycyjnych puszek.

31. finał WOŚP w Lublinie. Na co zbieramy?

Jak co roku wyznaczany jest cel zbiórki, który przyświeca wolontariuszom WOŚP i wszystkim angażującym się w zbiórkę. W tegorocznym finale Orkiestra będzie zbierała środki dla chorych na sepsę. Chodzi przede wszystkim o zakup odpowiedniego sprzętu, który byłby w stanie odpowiednio wcześnie rozpoznawać bakterie doprowadzające do sepsy. Fundacja WOŚP podkreśla, że taki sprzęt będzie przydatny dla każdego z nas. Sepsa jest bowiem niezwykle niebezpiecznym stanem, do którego dochodzi zwłaszcza przy walce organizmu z infekcją. Warto zatem wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nawet symboliczną złotówką, a tym samym przyczynić się do ochrony ludzkiego życia.

Jak wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Sposobów pomocy fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wiele. W zasadzie każdy, kto chciałby zrobić coś dobrego, ma na to szansę. Po pierwsze, w dniu finału możesz wrzucić przeznaczoną przez Ciebie sumę do puszek wolontariuszy WOŚP. Istnieje również opcja wpłaty przez Internet do tak zwanych e-puszek. Możesz także przekazać jakąś rzecz, realizacje usługi na licytację tym samym wspierając kolejny finał akcji.

Gdzie dołączyć do sztabu? 31. finał WOŚP w Lublinie

Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem 31. finału WOŚP w Lublinie, konieczne jest zarejestrowanie się w odpowiednim sztabie. Na terenie Lublina powstało do tej pory 6 sztabów oferujących rekrutacje. Zapisać możecie się zarówno online, jak i tradycyjnie, w siedzibie sztabu. Poniżej przedstawiamy listę miejsc, w których możecie się zapisać do wolontariatu i wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

  1. Sztab nr: 568 XXX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie
  2. Sztab nr: 6330 III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie
  3. Sztab nr: 6070 Szkoła Podstawowa Klonowic w Lublinie
  4. Sztab nr: 6901 Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski
  5. Sztab nr: 6916 Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego
  6. Sztab nr: 6965 Cartmax

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznym finale WOŚP!

Szukasz rozgrzania w mroźne dni? Sprawdź nasz artykuł o dobrych kawiarniach w Lublinie!