Dobra kawa to podstawa – kawiarnie w Lublinie, które warto znać

Kawiarnie Lublin

Po całym dniu pracy, stresu i pędzenia bez oglądania się za siebie, jedyne, o czym marzymy to ciche miejsce, w którym będziemy mogli się wyciszyć i odpocząć Jeśli to miejsce dodatkowo posiada dobrą kawę i ciepłą atmosferę – jesteśmy uratowani. Mieszkańcy Lublina mogą uważać się za prawdziwych szczęściarzy – znajduje się tu kilka tego typu kawiarni. Poniżej przedstawiamy listę miejsc, gdzie najlepiej parzą kawę w Lublinie.

„Między słowami” ul. Rybna 4

Ten niepozorny z zewnątrz lokal, skrywa w sobie skarbnicę wiedzy – dosłownie. „Między słowami” łączy w sobie zarówno kawiarnię jak i księgarnię. Serwowane napoje zabiorą was w podróż dookoła świata, od słonecznej Kolumbii (aromatyczna, karmelowa kawa „Exselso”) po roztańczoną Brazylię (słodka „Brazylia Santos” na bazie miodu). Zadowoleni będą także miłośnicy gier planszowych – kawiarnia posiada ciekawą kolekcję, która umila czas podczas wspólnego odpoczynku. Prawdziwe wrażenie robi wystrój wnętrza tego miejsca, siedzimy między pólkami książek.

„Mrau Cafe” ul. Orla 6

Z tej pozycji szczególnie zadowoleni będą miłośnicy futrzaków. Jeśli chcecie wypić pyszną kawę, jednocześnie głaszcząc przymilające się koty – to miejsce zdecydowanie dla was. Jest to pierwsza w Lublinie i drugie tego typu miejsce w Polsce. Dzięki kotom, od samego początku swojego powstania, cieszy się dużym zainteresowaniem. Obecność kotów świetnie łączy się z wypełnionym aromatem kawy wnętrzem.

„Nie wylej” ul. Żwirki i Wigury 4

Nie wylej, czyli nie marnuj – to zasada, którą kierują się pracownicy tego lokalu. Bardzo ważny jest tu czynnik ekologiczny i społeczny, czyli jak mieć jak najmniejszy wpływ na środowisko. W ich ofercie znajdziecie produkty zarówno wegetariańskie jak i wegańskie. Dodatkowo w kawiarni „Nie wylej” organizowane są ciekawe wydarzenia m.in. koncerty lokalnych muzyków, czy spotkania autorskie, czy inne wydarzenia artystyczne. To wszystko, w połączeniu z dobrze zaparzoną kawą, tworzy przyjazne miejsce, w którym spokojnie można się zrelaksować.

„Centralna” ul. Peowiaków 12

(w budynku Centrum Kultury)

„Centralna” zastąpiła mieszczącą się tam wcześniej popularną „Szklarnię”. Zdecydowanym plusem tego miejsca jest jego położenie – znajduje się w samym sercu Centrum Kultury. Po wypitej kawie można udać się na zwiedzanie Galerii Białej lub wysłuchać koncertów, które co jakiś czas odbywają się na wirydarzu CK. To przestrzeń dla wszystkich, którzy mają pociąg do kawy, przednich trunków i pysznych przekąsek i słodkości.

„Co ludzie powiedzą Cafe” Stanisława Leszczyńskiego 38a

Właściciele tego lokalu zdecydowanie wychodzą naprzeciw swoim czasom. „Co ludzie powiedzą Cafe” łączy w sobie kawiarnię, szkołę językową i przestrzeń co-workingową. Jest to idealne miejsce, dla osób potrzebujących skupić się na swojej pracy lub chcących spróbować ciekawych połączeń kuchni brytyjskiej. Niedaleko kawiarni znajduje się również ogród saski i centrum spotkania kultur, gdzie można pójść na spacer.

„Cafe Teatralna” Peowiaków 1

Francuska kawiarnia w samym centrum Lublina. Większość osób, które choć raz odwiedziły „Cafe Teatralna”, stały się tam stałymi klientami. Trudno się dziwić, lokal oferuje oryginalne produkty zarówno z kraju znad Sekwany jak i od lokalnych gospodarstw. Bycie eco to jedno z głównych założeń tego miejsca. Wszystkie napoje na wynos podawane są w biodegradowalnych kubkach lub szklanych butelkach wielokrotnego użytku. Jak na francuską kawiarnię przystało – śniadanie zjesz tu do późnego południa.

„Cafe Heca” Hipoteczna 5

Jest to miejsce, które stawia na dobrą atmosferę. Kawiarnia ta oprócz tradycyjnego espresso oferuje również alternatywne metody parzenia kawy. Zjesz tu również coś słodkiego. Kawiarnia oferuje smaczne tarty i inne wyroby wprost z cukierni. Ulica hipoteczna znajduje się w samym centrum miasta niedaleko CH Plaza.

Prezentujemy naszą subiektywną listę najlepszych lubelskich kawiarni. Mamy nadzieje, że każdy smakosz znajdzie swoją wymarzoną restaurację.