Gdzie skorzystać ze zniżki studenckiej w Lublinie?

Gdzie skorzystać ze zniżki studenckiej w Lublinie?

Lublin to miasto akademickie, w którym studiuje ponad 65 tysięcy osób. Na mapie Lublina znajdziemy 9 uczelni wyższych, w tym 5 uczelni publicznych oraz 4 niepubliczne. Mówi się, że studia to najlepszy okres w życiu człowieka. Jednak żeby tak rzeczywiście było, studenci muszą zmierzyć się z wieloma wydatkami. Utrzymanie w mieście jest nie lada wyzwaniem dla osób, które się uczą. Jest to jeszcze bardziej obciążające dla kieszeni w czasach kiedy inflacja w Polsce wynosi ponad 15,5%. Na szczęście status studenta wiąże się z pewnymi przywilejami. Okazanie ważnej legitymacji studenckiej w wielu usługach uprawnia do zniżek. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach można otrzymać rabat. Stworzyliśmy zestawienie zniżek, które są dostępne dla studentów na terenie Lublina i nie tylko. Artykuł może okazać się bardzo przydatny osobom, które dopiero wybierają się na studia. Odpowiadamy na pytanie gdzie skorzystać ze zniżki studenckiej w Lublinie.

Komunikacja miejska i przejazdy PKP

Jednym z przywilejów przysługującym studentom jest ulga w wysokości 50% na bilety za przejazdy publicznymi środkami komunikacji miejskiej. Nie inaczej jest w Lublinie, posiadanie ważnej legitymacji z pieczątką zdobytą w dziekanacie gwarantuje tańszy przejazd MPK dla każdego studenta. Należy jednak pamiętać, aby podczas podróżowania mieć ważny dokument legitymacji ze sobą. W razie kontroli bilet ulgowy trzeba potwierdzać u kontrolera biletów. Studenci mogą liczyć również na tańsze podróżowanie pociągiem. Bilety dla osób studiujących są tańsze o 51%. Dzięki temu odwiedzanie rodziny czy znajomych nie musi być wielkim wydatkiem. Podróż do takich miast w Polsce jak Kraków, Warszawa czy Katowice nie musi wiązać się z dużymi i obciążającymi kosztami.

Kultura i rozrywka

Ulgi studenckie obowiązują również w miejscach kultury. Często w teatrach, muzeach, galeriach oraz podczas różnych wydarzeń kulturalnych w całej Polsce studenci mogą kupić bilety wstępu taniej. W Lublinie większość atrakcji studenci mogą zobaczyć w niższej cenie. Dzięki temu Muzeum Narodowe w Lublinie można odwiedzić za 30 zł, a zwiedzenie lubelskiej trasy podziemnej jest w cenie 16 zł. Bycie studentem może również zapewnić tańszą rozrywkę podczas światowych premier kinowych. Chcąc obejrzeć nowy film, warto skorzystać z biletów ulgowych. Większość kin oferuje taką opcję, zarówno małe kina jak i multipleksy. Dla przykładu jedno z większych kin Cinema City, które jest zlokalizowane w dwóch galeriach handlowych w Lublinie (Plaza oraz Felicity) posiada w ofercie bilety ulgowe dla studentów w cenie 17,90 zł. Na terenie miasta mamy do wyboru również Multikino, Kino Bajka, Kino Plenerowe Perła i inne.

Sport

Dla studentów, którzy dbają o swoją formę, również przewidziane są specjalne oferty. Kupując karnet na siłownię lub do klubu fitness, warto zainteresować się i pytać o zniżki przewidziane dla osób studiujących. Decydując się na siłownie, warto przeczytać nasz artykuł dotyczący siłowni dostępnych na mapie Lublina: Najlepsze Siłownie W Lublinie Według Opinii Google. Co więcej, korzystanie z basenów oraz atrakcji wodnych także wiąże się z rabatami dla studentów. Oferta największego kompleksu basenowego w Lublinie Aqua Lublin przewiduje bilety ulgowe od 23 zł. Dodatkowo przez całe wakacje osoby uczące się na uczelniach wyższych dostają 30% rabatu po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej.

Restauracje

Wiele lokali gastronomicznych przewiduje zniżki dla studentów. Często taka informacja jest dobrze widoczna, jednak nie każdy lokal to ogłasza. Zatem warto dopytywać pracowników restauracji o takie oferty. Warto również zaglądać na strony internetowe restauracji czy na ich profile w mediach społecznościowych, często możemy znaleźć tam dodatkowe informacje o różnych promocjach.

Inne

Z przywileju studiowania możemy także skorzystać podczas kupowania sprzętu elektronicznego oraz platform do słuchania muzyki. Firma Apple przewiduje zniżkę edukacyjną w wysokości 10% na zakup laptopa lub iPada w sklepach iSpota. Dodatkowo możemy skorzystać z oferty studenckiej Spotify, dzięki której droga na uczelnie będzie przebiegała śpiewająco. Taki abonament wynosi 9,99 zł miesięcznie, potwierdzenie ważności legitymacji wykonuje się co roku.

Po przeczytaniu tego artykułu już wiesz, gdzie skorzystać ze zniżki studenckiej w Lublinie. Jeśli dopiero wybierasz się na uczelnię wyższą w Lublinie lub masz taki zamiar w przyszłości, koniecznie sprawdź inny nasz artykuł: Jaką Uczelnię Wyższą W Lublinie Wybrać – Najpopularniejsze Kierunki Studiów

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *