Najlepsze wegańskie restauracje w Lublinie według Google

Najlepsze wegańskie restauracje w Lublinie według Google

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na dietę wegańską, która zyskuje popularność na całym świecie. Ludzie, którzy decydują się na taką dietę, często traktują to jako świadome przyjęcie określonego stylu życia. Kuchnia wegańska jest wysoce restrykcyjna, ponieważ wiąże się to z rezygnacją z wszystkich produktów odzwierzęcych. Mięso, ryby czy drób nie są jedynymi produktami, których weganie nie spożywają. Na liście znajdują się również takie produkty jak nabiał (jajka, mleko, ser) owoce morza, miód czy produkty, które zawierają żelatynę wieprzową. Mając na uwadzę wszystkie wymagania kuchni wegańskiej, stworzenie restauracji przyjaznej wegan jest nie lada wyzwaniem. Na mapie Lublina znajdziemy wiele restauracji, które w menu posiadają wegańskie pozycje. Jednak ważną kwestią jest to, z której klienci są najbardziej zadowoleni? Przedstawiamy Państwu najlepsze wegańskie restauracje w Lublinie według opinii użytkowników Google.

1. Umeå Vegan Cuisine 4,7 ⭐ (656 opinie)

Najlepsze wegańskie restauracje w Lublinie rozpoczynamy od Umea Vegan cuisine. Restauracja jest zlokalizowana na ulicy Orlej 4. Jest to w 100% wegańska restauracja, w której znajdziemy dobrze oceniane przez klientów wegańskie burgery. Co więcej, w Umei serwowane są również wege kebaby, które zazwyczaj kojarzą się z daniami mięsnymi. Oprócz tego w menu możemy znaleźć ciekawe dania główne, które często się zmieniają, zupy oraz szeroki wybór sosów. Właściciele starają się eksperymentować ze smakami i stale zaskakują klientów nowymi daniami kuchni wegańskiej.

2. Małe Indie — Indyjska Restauracja Wegetariańska 4,7 ⭐ (632 opinie)

Małe Indie to restauracja na ulicy Rybnej 2, w której rodowici hindusi serwują dania wegetariańskie i wegańskie kuchni indyjskiej. Cały lokal udekorowany jest w stylu indyjskim, a składniki są świeże i zawsze wysokiej jakości. Dodatkowo część produktów jest sprowadzana prosto z Indii. Możemy znaleźć tam również efektowne koktajle bez alkoholu. Właściciele pośród tradycyjnych indyjskich dań, stale wplatają nowoczesne propozycje, aby zachwycić klientów nowymi smakami. Co więcej, podkreślają, że każda potrawa jest zdrowa i nie zawiera żadnych ulepszaczy smaków. Restauracja oferuje również swoje potrawy wegańskie z dostawą do domu.

3. Restauracja Zielony Talerzyk Lublin 4,6 ⭐ (1 749 opinie)

Blisko 1800 osób, które odwiedziło restaurację Zielony Talerzyk, zostawiło swoją opinię w Google. Dzięki temu jest  jedną z najlepszych wegańskich restauracji  w Lublinie. Restauracja znajduje się na ulicy Królewskiej 3 i serwuje szeroki wybór wegetariańskich czy wegańskich zestawów obiadowych. Znajdziemy tutaj szereg deserów, śniadań oraz świeżo wyciskanych soków. Lokal organizuje również catering oraz dowóz potraw do domu, dlatego sprawdzi się również podczas organizowania przyjęć okolicznościowych. W Zielonym talerzyku możemy zamówić sycące potrawy kuchni wegańskiej, wegetariańskiej, ale również znajdziemy tam pozycje mięsne. Restauracja oferuje również duży wybór piw kraftowych.

4. Falla Lublin 4,6 ⭐ (334 opinie)

Falla Lublin jest jednym z lokali serwujących dania kuchni wegetariańskiej oraz wegańskiej. Lokal znajdziemy przy ulicy Aleje Racławickie 8. Opinie użytkowników jasno wskazują, iż Falla może pochwalić się bogactwem smaków i wysoką jakością składników. Szeroki wybór pozycji w menu gwarantuje klientom pomysł na lunch i nie tylko. W karcie znajdziemy m.in wegańskie wrapy, falafele czy inne potrawy kuchni roślinnej.

5. Vegan Bistro Pomylone Gary 4,4 ⭐ (390 opinie)

Bistro Pomylone Gary znajduje się na ulicy Fryderyka Chopina 33. W ofercie restauracji znajdziemy typowe obiady kuchni polskiej takie jak kotlet + ziemniaczki i surówka czy pierogi w różnych wersjach, oczywiście w wersji wegańskiej. Miejsce to zapewnia pyszne ciasta oraz ogromne burgery bez mięsa, dodatkowo menu jest codziennie zmieniane, dzięki czemu możemy znaleźć tam sezonowe produkty.

6. Soczysta Strawa — Bar Vege 4,4 ⭐ (131 opinie)

Soczysta Strawa to lubelski vege bar na ulicy Zesłańców Sybiru 4. Lokal w swoim menu serwuje pozycje dla wegetarian oraz wegan, klienci chwalą Soczystą Strawę za niskie ceny oraz miłą obsługę. W karcie znajdują się takie pozycje jak zupy krem, kotlety sojowe czy świeżo wyciskane soki. Bar gwarantuje również codziennie inne menu, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Wszystkim wegetarianom i weganom życzymy smacznego!