Teatry w Lublinie

Lublin, to bez wątpienia miejsce gdzie kultura miesza się z nowoczesnością. Bez problemu można odnaleźć tu ciekawe wystąpienia artystyczne oraz pójść na ciekawy spektakl do kina. W mieście znajduje się sporo miejsc, w których można zobaczyć ciekawe sztuki. Co więcej artyści często wychodzą poza ściany teatrów i niekiedy można oglądać ich na świeżym powietrzu. Prowadzą oni też różne ciekawe warsztaty teatralne, prelekcje czy wystąpienia.

Który teatr wybrać?

W Lublinie zagwozdką jest do którego teatru wybrać się w piątkowy wieczór. Jest wiele miejsc, w którym można obejrzeć ciekawe sztuki. Takim miejscem może być Teatr Stary, który jest najstarszym, zaraz po Teatrze Starym w Krakowie, zachowanym teatrem w Polsce i mieści się on w granicach Starego Miasta. Teatr ten, po dwudziestu latach absencji wznowił swoją działalność celem, jak sami o sobie piszą, powołania do życia miejsca do aktywnej dyskusji między widzem a artystą. Łączy on w sobie nie tylko zamiłowanie do sztuki, ale też chęć do edukacji i promocji tego rodzaju kultury.

Kolejnym miejscem, wartym uwagi, jest Teatr imienia Juliusza Osterwy, który mieści się przy ulicy Narutowicza. Teatr ten skupia się głównie na młodych odbiorcach i popularnych sztukach. Jest on kolejnym miejscem, które sporą rolę przypisuje edukacji, dlatego też organizuje zwiedzanie teatru, prowadzi grupy teatralne oraz prowadzi lekcje w teatrze.

A może coś muzycznego?

Jeśli jesteś fanem operetek, oper czy baśni, bądź lubisz musicale, ten teatr jest dla Ciebie. Teatr Muzyczny w Lublinie to jedyne miejsce, po wschodnie stronie Wisły gdzie możesz posłuchać takich rzeczy. Co więcej, teatr ten działa też w innych miastach Polski, oraz wystawia swoje sztuki poza granicami państwa.
Teatr Muzyczny działa nieprzerwanie od 1947 roku i mieści się w samym centrum Lublina. Jest to to miejsce gdzie spotykają się różne grupy ludzi, od melomanów, po osoby z kręgu biznesu czy polityki.

Jeśli lubisz taniec…

Stosunkowo młodym, bo założonym w 2001 roku, jest Lubelski Teatr Tańca. Jego celem jest pokazanie tańca współczesnego jako środka komunikacji, o dużym potencjale intelektualnym, pomiędzy artystą a widzem. Jest organizatorem Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca, podczas których prowadzone są ciekawe warsztaty, wykłady czy wystawy.

Teatry to ciekawa alternatywa dla kina czy innej popularnej rozrywki. Są to miejsca, gdzie kultura łączy się z edukacją, dzięki czemu można produktywnie spożytkować czas w takich miejscach. Dlatego jeśli jesteś fanem oglądania trup teatralnych, w Lublinie będziesz czuł się jak w domu.