Sportowe miasto Lublin

Lublin to miasto, które posiada bogatą ofertę sportową. Przyjazna infrastruktura pozytywnie wpływa na nowych i obecnych sportowców. W swojej ofercie posiada nowoczesny basen olimpijski, stadion lekkoatletyczny, czy liczne siłownie. Fakt, że urząd inwestuje w sport potwierdza obecna przebudowa stadionu żużlowego. Dlatego z łatwością można odnaleźć tutaj wiele sportowców, klubów oraz miłośników różnych sportów.

Przede wszystkim drużyna

Piłka nożna jest przez wielu uznawana za sport narodowy. W mieście znajduje się sporo klubów sportowych, natomiast KS Lublinianka oraz Motor Lublin to kluby przodujące w tej dyscyplinie. Ci pierwsi, mogą tytułować się najstarszym klubem z Lublina i obecnie rozgrywają mecze na poziomie IV ligi, natomiast drudzy występują szczebel wyżej i znajdują się w III lidze. Motor swoje mecze rozgrywa na nowoczesnym stadionie Arena Lublin, który może pomieścić 15,5 tysiąca widzów. Niemniej, kluby te mogą pochwalić się sporą rzeszą fanów, którzy licznie przychodzą na mecze i oglądają poczynania zawodników.

Sporym zainteresowaniem ostatnio zaczął cieszyć się futbol amerykański. Od 2009 roku w Lublinie działa drużyna specjalizująca się właśnie w tym sporcie. Tytani Lublin prężnie zaczęli swoją działalność i z roku na rok pną się coraz wyżej. W 2018 doszli do półfinału rozgrywek LFA2. W meczu tym ulegli drużynie z Opola, która później wygrała mecz finałowy i awansowała wyżej.

Klub z Lublina może pochwalić się również Perełkami Tytanów, czyli zespołem tanecznym dopingującym drużynie. Są to dziewczyny, które łączą zamiłowanie do sportu i tańca. Łączą one różne style taneczne oraz pragną zadowolić gusta muzyczne każdego kibica.

Coś dla fanów sportów motorowych

Speed Car Motor Lublin, to jeden z klubów, który przeżywa odrodzenie, ze względu na to, że ostatnio udało mu się awansować do najlepszej ligi żużlowej w Polsce – ekstraligi. Klub ten posiada bogatą historię sięgającą ponad 70 lat.

Na ich mecze kibice ustawiają się kolejkami i za każdym razem zapełniają stadion. Mecze rozgrywane przez Speed Car Motor Lublin to prawdziwe święto, czuć tam rodzinną atmosferę i przyjazny klimat. Obecnie klub rywalizuje z najlepszymi drużynami w Polsce, dzięki czemu pasjonaci tego sportu mogą zobaczyć swoich idoli w rodzinnym mieście oraz oglądać zaciętą rywalizację na żywo.

Lublin to nie tylko miasto poezji czy kultury. Z powodzeniem można znaleźć tutaj sporo klubów sportowych z bogatą tradycją. Często kluby te udzielają się na rzecz lokalnej społeczności, przeprowadzając ciekawe wykłady, prezentacje czy włączając się w różne zbiórki charytatywne. Propagują one też zdrowy tryb życia, nie tylko wśród dzieci i młodzieży, lecz również i wśród dorosłych.