Przewodnik po kebabach w Lublinie

W bułce lub w picie. Duży lub mały. Mięso mieszane lub jeden rodzaj. Kebab, to zwyczajowa nazwa na wiele różnych odmian tej potrawy. Wywodzi się on z Turcji, ale szybko opanował cały świat, niektórzy twierdzą, że stał się on naszym daniem narodowym. Jest to popularne danie, często dostępne na każdym rogu. Umiłowany przez studentów, ze względu na to, że jest szybki i stosunkowo tani. Może zastępować szybki obiad lub tylko przekąskę. W Lublinie szał na kebaby trwa i można tutaj zjeść różne formy tego dania.

Jest z czego wybierać

Wpisując w wyszukiwarkę hasło “Kebab Lublin” natkniemy się na masę propozycji, gdzie możemy spróbować tej potrawy. Począwszy od lokali w centrum miasta, zlokalizowanych na starym mieście jak i tych na obrzeżach.

Dużą popularnością cieszy się “Paprika Kebab”, którego oba lokale znajdują się na Krakowskim Przedmieściu. Zjesz w nim kebaba praktycznie o każdej porze, ponieważ lokal ten jest otwarty do późnych godzin nocnych, w piątki i soboty lokal zamykany jest aż o godzinie piątej rano. Użytkownicy oceniają go na 3,6 gwiazdki, na 5 możliwych.

Kebab Północna to jedno z tych miejsc, które mieści się trochę dalej od centrum. Niemniej jest to lokal, do którego warto się wybrać, ze względu na pozytywne oceny, jakie zbiera. Osiąga on, wśród użytkowników, notę 4,2 gwiazdek. Warto mieć na uwadze fakt, że kebab ten nie jest otwarty tak długo, ponieważ jest zamykany o godzinie 22.

Jeśli podróż kończymy na dworcu głównym PKS i najdzie nas ochota zjeść mięso w bułce, warto podejść na ulicę Lubartowską. Mieści się ona zaraz obok dworca a przy niej znajduje się lokal Moods Kebab, gdzie można zjeść dobrego kebaba, lokal ten zanotował w rankingu 4,1 gwiazdki i posiada swoich stałych bywalców. Na dodatkowy atut tego miejsca wpływa fakt, że jest on długo otwarty, przez co kończąc podróż późnymi godzinami i tak uda nam się zjeść tego kebaba.

Tuż obok Placu Litewskiego umieszczone jest kolejne miejsce z kebabami dobrej jakości. Przekona on do siebie nawet najbardziej wymagających klientów, ponieważ w Kebabie u Samiego przoduje jakość, co odzwierciedlają oceny, które są na poziomie 4,4 na 5 możliwych gwiazdek.

Nie tylko dla studentów

Kebab dał się poznać w całym Lublinie i zebrał swoich miłośników, nie tylko wśród lokalnej młodzieży, ale też niejeden dorosły często ma na niego ochotę. Jeśli najdzie Cię na niego ochota, możesz wybrać miejsce, które będzie najbardziej ci odpowiadało. Ze względu, że jest z czego wybierać, możesz poznać swoją ulubioną odmianę tego dania kuchni Tureckiej. Ciekawą sprawą powiązaną z kebabami w Lublinie jest to, że pewien przedsiębiorca postanowił, pomimo lokalu, postawić też kebabowy automat, to ciekawe rozwiązanie pozwalające na dokonaniu szybkiego zamówienia.