Konwencja programowa PIS w Lublinie.

07.09.2019 w Lublinie w Hali Globus odbyła się konwencja programowa PISu. Na konwencji pojawili się najważniejsi politycy: prezes PISu Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, europosłanka Beata Szydło, Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro i inni. Jako pierwsi na scenę weszli premier Mateusz Morawiecki i Beata Szydło, zostali powitani gromkimi brawami.

Głos zabrali również zwykli Polacy, rodzina Piskorzów z Otwocka. Wypowiadając się chwalili program 500+ dzięki któremu ich dzieci mogą sobie pozwolić na więcej tj. uczęszczanie na dodatkowe zajęcia, wyjazdy na wakacje i ferie. Dzięki 500+ rodzina Piskorzów może pozwolić sobie na zakup domu i tymsamym spełnienie swoich marzeń.

Przede wszystkim głos zabrał prezes PISu Jarosław Kaczyński. W swoim wystąpieniu nakreślił nowe założenia programowe partii na najbliższe lata, które stanowią podstawę dla tegorocznej kampanii wyborczej. Nowe założenia programowe będą stopniowo ujawniane w trakcie kampanii wyborczej.

Program PISu oparty jest o przyrodzoną godność człowieka i o rodzinę pojętą jako związek kobiety i mężczyzny oraz ich dzieci. Jarosław Kaczyński wspomniał również o istotnej roli kościoła w życiu każdego Polaka patrioty. Prezes PIS przedstawił wiele obietnic takich jak: podniesienie płacy minimalnej pod koniec 2020 roku do kwoty 3000 zł a na koniec 2023 roku do kwoty 4000 zł, w 2021 roku przyznanie większości emerytów drugiej trzynastki oraz przyznanie rolnikom pełnych dopłat do hektara.

Po Jarosławie Kaczyńskim głos zabrała Beata Szydło, która zachwalała programy socjalne rządu i przedstawiła nowe propozycje PISu takie jak: system stypendialny dla osób, które chcą studiować zawody medyczne, rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Przedstawiono również pomysły na pozafinansowe wsparcie rodzin, wspieranie elastycznych form zatrudnienia, realizowanie programów mieszkaniowych.

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan rozwoju państwa na najbliższe lata. Zaczął od zaprezentowania planu modernizacji szpitali, na który przeznaczone będzie na początek 2 miliardy zł. Kolejnym punktem zmian jest utworzenie funduszu stu obwodnic oraz funduszu rozwoju szkół. PIS zamierza również inwestować w kolej i wyremontować 150 dworców. Wśród propozycji jest również podniesienie ryczałtu dla przedsiębiorców z 250 tys. euro do miliona euro a w przyszłości do 2 milionów euro. Ważną kwestią jaką poruszył premier Morawiecki był klimat, mianowicie wspomniał o takich programach jak Mój Prąd i Czyste Powietrze oraz działaniach antysmogowych. Premier wspomniał również o walce z nielegalnymi składowiskami odpadów.

Jarosław Kaczyński przestrzegał Polaków przed kłamstwami opozycji pod adresem PISu. Lubelskie to jeden z bastionów PISu. W ostatnich wyborach parlamentarnych PIS wygrało tu z PO zdobywając 58% głosów. Kaczyński określił swoją partię jako gwarant wiarygodności w realizacji swojego programu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *