Depilacja laserowa Lublin gdzie najlepiej się udać?

Depilacja laserowa Lublin gdzie najlepiej

Depilacja laserowa staje się jedną z najpopularniejszych metod usuwania owłosienia na całym świecie. Ta innowacyjna procedura, wykorzystująca intensywne światło lasera oferuje wiele korzyści, takich jak trwałość efektów i wygoda. Bardzo często korzystają z niej osoby zmagające się z nadmiernym owłosieniem, tzw. Hirsutyzmem. Jest to także skuteczna metoda, która pomoże nam zwalczyć zapalenie mieszków włosowych. Jednak zanim przystąpisz do zabiegu, warto zapoznać się z poniższym artykułem, w którym dowiesz się jak między innymi działa, dla kogo jest odpowiednia, jakie są wady i zalety depilacji laserowej oraz przede wszystkim gdzie w Lublinie udać się na zabieg depilacji laserowej.

Czym jest depilacja laserowa? Efekty laserowego usuwania owłosienia

Depilacja laserem jak sama nazwa wskazuje, to procedura usuwania owłosienia za pomocą intensywnego światła laserowego. Proces ten polega na skierowaniu wiązki laserowej na obszar ciała, gdzie chcemy usunąć owłosienie. Laser emituje impulsy światła, które są absorbowane przez melaninę, czyli pigment zawarty we włosach. Ta energia zostaje przekształcona w ciepło, które penetruje mieszek włosowy, powodując jego zniszczenie. Sukces zabiegów depilacji laserowej oparty jest na ograniczeniu lub zahamowaniu wzrostu włosów w danym obszarze ciała. Procedura ta może być stosowana na takich partiach ciała jak nogi, pachy, bikini, plecy, twarz, czy inne obszary, gdzie występuje niechciane owłosienie.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Pierwszy zabieg depilacji laserowej powinieneś zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Jest to procedura, którą należy powtórzyć co najmniej kilkukrotnie z odstępami około 6 tygodni. Z tego względu takie zabiegi wykonujemy przeważnie w okresie jesienno- zimowym. Dłuższy odstęp między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu. Postępowanie przed zabiegiem depilacji jest zazwyczaj szczegółowo opisane na stronie internetowej każdego gabinetu. Na około 2 tygodnie przed zabiegiem powinieneś zrezygnować z opalania oraz zaprzestać stosowania wszelakich preparatów światłouczulających. Tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać peelingów oraz innych zabiegów złuszczających skórę. Przed lub w dzień wizyty należy zgolić włosy, używając zwykłej maszynki do golenia.

Wady i zalety depilacji laserem

Zanim zdecydujesz się na zabieg laserowej depilacji, warto zaczerpnąć garści niezbędnych informacji dotyczących zabiegu. Laserowe usuwanie włosów ma coraz więcej zwolenników ze względu na skuteczność depilacji, trwałość i przede wszystkim wygodę w codziennym życiu. Warto w tym miejscu wyróżnić największe zalety laserowej depilacji. Jest to przede wszystkim:

 • Skuteczność: Depilacja laserem może znacznie ograniczyć lub nawet całkowicie zahamować wzrost owłosienia na dłuższy czas. Po serii kilku zabiegów wiele osób doświadcza trwałego usunięcia niechcianego owłosienia.
 • Trwałość efektów: W porównaniu z innymi metodami usuwania owłosienia, takimi jak golenie maszynką czy depilatorem, efekty depilacji laserowej mogą dawać długotrwały efekt, co oznacza mniejszą częstotliwość powtarzania zabiegu.
 • Komfort i mniej bólu: W porównaniu do niektórych metod depilacji, takich jak woskowanie, depilacja laserem może okazać się mniej bolesna i powodować mniejsze podrażnienia lub całkowicie im zapobiegać, nawet w wysoko wrażliwych miejscach (depilacja laserowa bikini, czy depilacja laserowa pach).
 • Czas trwania zabiegu: Zazwyczaj jest to krótki zabieg depilacji, różniący się czasowo ze względu na obszar wykonywania zabiegu
 • Precyzja: Laser jest w stanie precyzyjnie działać w określonych, trudno dostępnych partiach ciała, takich jak depilacja bikini, pozostawiając skórę wokół nienaruszoną.
  Warto jednak pamiętać, że nie jest to zabieg odpowiedni dla wszystkich typów skóry. Wśród zalet depilacji laserem występują także wady, o których warto wspomnieć. Najważniejsze z nich to:
 • Może okazać się bolesna, jeśli masz niski próg bólu
 • Koszt depilacji laserowej: W porównaniu z innymi metodami depilacji jest to zdecydowanie najdroższa metoda
 • Może okazać się nieodpowiednia dla wszystkich typów włosów
 • Potrzeba co najmniej kilku sesji: aby osiągnąć trwały efekt zabiegu, konieczne jest wykonanie kilku sesji

Gdzie zatem depilacja laserowa w Lublinie wypada najlepiej? Jakim specjalistom z Lublina możesz zaufać, aby spodziewać się najlepszych efektów? O tym gdzie najlepiej depilacja laserem została oceniona, dowiesz się w dalszej części artykułu.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Planowanie zabiegów depilacji powinieneś zacząć z większym wyprzedzeniem. Odpowiednia pora roku, którą takie zabiegi wykonujemy to okres jesienno- zimowy. Wówczas mamy pewność, że uda nam się zrealizować najistotniejsze zastrzeżenia co do tego rodzaju depilacji, takie jak unikanie ekspozycji na słońce przed i po zabiegu. Metoda ta jest ogólnie bezpieczną procedurą, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do depilacji laserowej:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Aktywna infekcja skóry
 • Opalenizna
 • Choroby skóry i choroby nowotworowe
 • Niektóre leki czy kuracja antybiotykami

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

Po przeprowadzeniu depilacji laserem istnieje kilka zaleceń, których warto przestrzegać, aby skóra po zabiegu mogła się odpowiednio zregenerować i uniknąć potencjalnych powikłań, co zagwarantuje nam skuteczność laserowej depilacji. Najważniejsze zalecenia to:

 • Odpowiednia pielęgnacja skóry po depilacji
 • Unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie filtrów UV
 • Unikanie sauny oraz basenu
 • Przerwa w depilacjach mechanicznych

Skutki uboczne depilacji laserowej

Depilacja laserowa powszechnie uważana jest za bezpieczną metodę, jednak jak każdy zabieg medyczny może powodować pewne skutki uboczne. Oto najczęstsze z nich:

 • Zaczerwienienie i obrzęk
 • Ryzyko poparzeń skóry
 • Pojawienie się przebarwień lub odbarwień
 • Pieczenie i uczucie napięcia
 • Reakcja alergiczna na używane podczas zabiegu preparaty

Gdzie zatem najlepiej się udać na depilację laserową w Lublinie, aby wszystko przebiegło po Twojej myśli? Już odpowiadam na Twoje pytanie.

Depilacja laserowa w Lublinie- gdzie warto się udać?

Szukasz odpowiedzi na pytanie, gdzie znajduje się dobra depilacja laserowa w Lublinie? Poniżej znajdziesz Top 5 najlepiej ocenianych według wyszukiwarki Google miejsc, w których wykonasz taki zabieg.

 1. Paparazzi Laser & Beauty. Depilacja, Endermologia, Medycyna Estetyczna, (215 opinii) -5,0 gwiazdek
 2. Laser DeLux Kosmetyka Laserowa- Lublin, (219 opinii) -4,9 gwiazdki
 3. . Laser Estetic- Depilacja laserowa Lublin, (156 opinii) -4,9 gwiazdki
 4. Depilacja.pl– Lublin, (168 opinii) -4,7 gwiazdki
 5. Trwała Bezbolesna Depilacja w Lublinie ul. Jana Sawy- DepilConcept, (117 opinii) -4,9 gwiazdki

Czy warto zatem udać się na zabieg, jakim jest depilacja laserem? Gdyby zestawić ze sobą wady i zalety depilacji laserowej zauważymy, że wad jest zdecydowanie mniej i są one niewspółmierne ze wspomnianymi zaletami. Zanim zdecydujesz się jednak na depilację laserową, warto przeprowadzić konsultację z doświadczonym specjalistą, aby omówić swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania. W ten sposób będziesz mógł dokonać świadomej decyzji, czy depilacja laserem jest odpowiednia dla Ciebie oraz co zrobić by jak najlepiej depilacja na Ciebie zadziałała.