Sale weselne Lublin i okolice

sale weselne Lublin

Chwila, w której zapada decyzja o powiedzeniu sobie sakramentalnego „tak”, jest wyjątkowa dla każdej z par. Jednak aby wejść entuzjastycznie na nową ścieżkę życia, narzeczonych czeka jeszcze szereg innych, mniejszych i większych decyzji dotyczących przede wszystkim wyboru sali weselnej oraz zorganizowania wesela. Wielu z nich przygotowanie tego przedsięwzięcia spędza sen z powiek. W końcu każdy z nas chciałby by ten dzień był wyjątkowy i idealny. Z tego powodu, by wspomóc młodych w procesie aranżacji ich wielkiego dnia, przedstawiamy przykłady kilku najlepszych, polecanych obiektów w mieście Lublin i okolicach, które mogą stać się odpowiednim lokalem weselnym.

Na jakie wesele można się zdecydować?

Pomysłów na styl przyjęcia i dekoracji sali weselnej jest multum, w zależności od indywidualnych upodobań pary młodej. Jednak do tych najczęściej wybieranych należy wesele w stylu: klasycznym, vintage, boho, rustykalnym, glamour i industrialnym. Na specjalne życzenie narzeczonych można większość sal urządzić w wybranym motywie, jednak łatwiej jest wybrać takie miejsce na wesele, które posiada już elementy konkretnego wystroju, a także sceneria wokół niego wpisuje się w klimat.

Sale weselne w stylu boho, rustykalnym, lub vintage

  • Siedlisko Jabłonna – miejsce oddalone o niecałe 20 km od Lublina. Znajduje się tam duża, drewniana stodoła służąca jako sala weselna, mniejszy domek oraz minimalistyczny taras, a wszystko to w otoczeniu natury. W razie przyjęcia weselnego z dużą liczbą gości, istnieje możliwość dostawienia dodatkowego namiotu. Jest to również idealne miejsce na ślub plenerowy, dzięki czemu ślub i wesele odbyłoby się w tym samym miejscu.
  • Wierzchowiska Golf & Country Club – zabytkowy dworek i pałac Koźmianów zaledwie 25 minut drogi od Lublina. Dookoła park, pole golfowe (oddalone od parkingu) i stajnia, które tworzą klimat elegancji i wyrafinowania. Wśród zieleni drzew znajduje się szklana altana, będącą salą weselną, a obok niej hotel i restauracja. W swojej ofercie Wierzchowiska mają również możliwość organizacji ślubu plenerowego oraz strefy relaksu połączonej z grą w golfa, co z kolei może być wyjątkową atrakcją dla gości weselnych.
  • Zagrodowa Osada w Uściążu – nieco dalej od Lublina, lecz dalej w województwie lubelskim, w pobliżu Kazimierza Dolnego. Jest to duże gospodarstwo o typowo wiejskim klimacie ze stajnią i zwierzętami hodowlanymi. Otoczenie lasów, pól i łąk sprawia, że to miejsce na wymarzone wesele rustykalne.

Sale weselne w stylu glamour lub klasycznym

  • Rezydencja w Szczerym Polu – prosty, nowoczesny obiekt pośrodku pola, w odległości 25 kilometrów od Lublina. Jednak mimo tej lokalizacji dostępny jest spory parking dla gości, a dojazd do sali weselnej prowadzi po utwardzonej drodze. Dodatkowo rezydencja zawiera basen, altanę oraz dużą przestrzeń, na której można postawić mini plac zabaw dla dzieci lub może ona posłużyć również jako miejscu ślubu plenerowego. Idealne miejsce na duże wesele.
  • Hotel Luxor – obiekt położony w niedużej odległości od centrum Lublina, doskonałe miejsce dla tych, którzy lubią eleganckie sale, ale również błyszczące od ogromnych kryształowych żyrandoli i dużej ilości świateł. Do dyspozycji gości są miejsca noclegowe w pokojach hotelowych, duży parking oraz ogród na tyłach hotelu.
  • Hotel Focus – nowoczesne Centrum Konferencyjne, które posiada dwie sale bankietowe na duże przyjęcie, ale także jest miejsce na kameralne wesele. Sale są na najwyższym poziomie, w pełni klimatyzowane i w prostym, eleganckim stylu. Hotel spory ogród na ślub plenerowy. Ze względu na prostotę wystroju i wielkość obiektu, jest to również dobra lokalizacja na organizację przyjęcia industrialnego.

O czym pamiętać, by wybrać salę weselną?

Aby wesele było udane zarówno dla pary młodej jak i gości należy zwrócić uwagę na lokalizację. Nawet jeśli mogłoby się wydawać, że najpiękniejsze domy weselne mogą znajdować się daleko od centrum miasta, warto sprawdzić najbliższą okolicę. Jak widać, Lublin oferuje kilka ciekawych miejsc, a brak dużego dystansu do pokonania będzie dużym ułatwieniem w dniu ślubu. Przy wyborze sali weselnej warto również znać szacowaną liczbę osób, którą planuje się zaprosić, tak by można było dobrać odpowiednią wielkość sali. Ważne jest także, aby określić styl wesela na samym początku i ustalić szczegóły wystroju oraz warianty menu. To, czego nie należy robić to na pewno podejmować decyzji pod wpływem innych opinii par lub bliskich. Każdy ma inny gust i, mimo że wszyscy wspólnie świętują, to w tym dniu najważniejsza powinna być powinna być para młoda i jej wymarzone przyjęcie weselne.

Zobacz inspiracje udekorowania sali: Jak udekorować salę na przyjęcie okolicznościowe? Gdzie w Lublinie można kupić hel do balonów?