Jak udekorować salę na przyjęcie okolicznościowe? Gdzie w Lublinie można kupić hel do balonów?

Jak udekorować salę na przyjęcie okolicznościowe?

Przyjęcia okolicznościowe takie jak: wieczór kawalerski, wieczór panieński, komunia, chrzest, urodziny, imieniny to nie lada wyzwanie dla organizatorów. Często muszą oni godzić codzienne obowiązki z organizacją zbliżającej się imprezy dla bliskiej osoby. Odpowiadamy na pytanie jak udekorować salę na przyjęcie okolicznościowe. 

Co stwarza najwięcej problemów przy organizowaniu przyjęć okolicznościowych?

Szczególnych zmartwień dostarcza dekorowanie przestrzeni. Wówczas u niejednej osoby pojawi się zakłopotanie. Jakich dekoracji użyć? Jak je ze sobą skomponować? Gdzie je zamówić? Co spodoba się gościom, a co nie? Takie i podobne pytania zadał sobie każdy, kto miał do czynienia z organizacją przyjęcia. Inne kwestie takie jak wybór lokalizacji czy ustalanie menu zdecydowanej osobie zajmie kilka minut. Jeśli jednak postanowiliśmy zadbać o wystrój na własną rękę, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że to trwa. W pierwszej kolejności należy wybrać jakiś motyw lub kolory przewodnie. Później wypada zaznajomić się z asortymentem, jaki jest dostępny w sklepach lub Internecie. A kiedy już uzbieramy wszystkie potrzebne ozdoby, nadchodzi długi czas dekorowania. Z tego artykułu dowiesz się jak przyspieszyć ten proces, a jednocześnie wywołać zachwyt wśród gości!

Dlaczego dekorowanie jest takie ważne?

Główną funkcją dekoracji jest nadanie charakteru przyjęciu. Mimo tego, że goście doskonale wiedzą, że przyjechali np. na urodziny Tomka, dobrze byłoby gdyby było to widać. Odpowiednie do okazji ozdoby nadają indywidualny, osobisty charakter imprezie. Podkreślają wagę wydarzenia. Sprawiają, że przyjęcie jest bardziej niezapomniane dzięki uatrakcyjnieniu go. Ozdoby z zasady upiększają. Wprowadzają pozytywną atmosferę. Wywołują odpowiednie do okoliczności emocje. Dekoracji można też użyć do nadania tonu imprezie. Koniec końców dekoracje po prostu cieszą oko, szczególnie estetów, którzy czerpią przyjemność z obserwowania piękna w koło. Co więcej, ozdoby doskonale uzupełniają tło zdjęć, których na specjalnych okazjach zwykle robi się całkiem dużo. 

Jak przyspieszyć długi proces dekorowania, jednocześnie wywołując zachwyt gości?

Cały proces dekorowania jest żmudny. Zaczyna się od pomysłu, a kończy na wielogodzinnym wiązaniu wstążeczek na balonach. Czy w ogóle da się zachwycić gości bez większego wysiłku? Oczywiście, że tak! Świetnym rozwiązaniem na dekoracje przyjęć okolicznościowych jest wykorzystanie balonów wypełnionych helem. Samodzielnie fruwający balonik zachwyca i dzieci i dorosłych. Wystarczy, że do balona napełnionego helem przymocujesz ozdobną tasiemkę, a przestrzeń automatycznie się wypełni. Dla urozmaicenia do tasiemki możesz przykleić np. zdjęcia solenizanta. Wówczas jednocześnie zadbasz o wystrój pomieszczenia i zapewnisz gościom rozrywkę z oglądania zdjęć. 

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup helu, musisz wiedzieć, że:

  1. Balony foliowe lepiej nadają się do wypełnienia ich helem, ponieważ lateks, zwany też gumą, jako materiał, z jakiego wykonuje się balony, jest o wiele mniej szczelny. Dlatego hel z takiego balona może uciec już po około 5 godzinach. 
  2. Z każdego balona gaz w końcu zniknie. Dzieje się tak, ponieważ atomy helu są na tyle małe, że przenikają zarówno przez lateks jak i folię. Z tym że czas, po którym to się stanie, może się różnić w zależności od rodzaju materiału, z którego zrobiony jest balon. Jednakże z każdego balona powoli, ale systematycznie gaz będzie znikał. 

Jeśli szukasz miejsca, gdzie w Lublinie można kupić hel do balonów, kliknij poniższy link. Hel dostępny jest w butlach 8 l i 40 l. Firma E67 od 20 lat działa w branży gazów technicznych. Prowadzą sprzedaż w zarówno w sklepie stacjonarynym jak i dowożą na wskazany adres. Zajrzyj na stronę: https://e67.pl/