Gdzie obejrzeć mecz Polska-Francja w Lublinie?

Gdzie obejrzeć mecz Polska-Francja w Lublinie?

Po zakończeniu rozgrywek fazy grupowej tegorocznych Mistrzostw Świata turniej wkracza w decydującą fazę. Reprezentacja Polski po ciężkiej przeprawie w spotkaniu z Argentyną ostatecznie awansowała do 1/8 finału Mundialu i w nadchodzącym meczu zmierzą się z reprezentacją Trójkolorowych. Mecz Polska-Francja zostanie rozegrany w niedzielę 4 grudnia. Godzinę rozpoczęcia spotkania wyznaczono na 16:00. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę miejsc w Lublinie, w których wraz z innymi kibicami możecie obejrzeć niedzielne spotkanie 1/8 piłkarskich Mistrzostw Świata.

Rozstrzygnięcie fazy grupowej

Po przegranej z Argentyną 0:2 Biało-Czerwoni awansowali do kolejnej rundy Mundialu. Wysokie oczekiwania co do zajęcia pierwszego miejsca w grupie szybko zweryfikował grający niemal bezbłędnie zespół Albicelestes. By wyjść z grupy z najbardziej uprzywilejowanego miejsca, Polacy musieli pokonać Argentynę i wtedy bez względu na wynik równolegle rozgrywanego meczu utrzymaliby prowadzenie. Realia okazały się jednak zupełnie odmiennie, a losy dalszej gry Polaków na Mundialu wisiały na włosku do ostatnich minut. Pomimo tego, że Polska przegrała ostatni mecz grupowy, to dzięki korzystnemu bilansowi bramkowemu zajmujemy drugie miejsce i gramy dalej. Ostateczny układ tabeli wygląda następująco:

 1. Argentyna
 2. Polska
 3. Meksyk
 4. Arabia Saudyjska

Historyczny awans Polaków. Polska vs Francja

Awans Biało-Czerwonych do 1/8 finału Mistrzostw Świata ma także wymiar historyczny. Okazuje się, że czekaliśmy aż 36 lat, aby oglądać spotkania Mistrzostw Świata z udziałem Polaków w decydującej fazie. Mecz z Trójkolorowymi będzie zatem jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszej reprezentacyjnej piłki. Reprezentacja Polski spróbuje powstrzymać obecnych mistrzów świata i tym samym wykonać kolejny krok do finału Mundialu. Ostatni pojedynek na Mundialu z Francją odbył się w 1982 roku, kiedy to piłkarze reprezentacji Polski pokonali reprezentację Francji 3-2 i tym samym sięgnęli po brązowy medal. Na powtórzenie wyczynu sprzed 40 lat raczej nikt nie liczy, ale na pewno warto obejrzeć mecz i wspierać polskich piłkarzy.

Mecz Polska-Francja. Lista lokali w Lublinie

Mundial nie zwalnia tempa, więc wypada wiedzieć, gdzie można obejrzeć mecz 1/8 Mundialu. Prawo do transmitowania spotkań rozgrywanych w ramach Mundialu uzyskało kilkanaście lokali na terenie Lublina. Wszystkie mecze Mistrzostw Świata można oglądać w TVP Sport lub w wybranym miejscu z przedstawionej przez nas listy lokali. Obejrzeć mecz Polska Francja możesz zatem tutaj:

 • Bobby Burger Lublin
 • Hotel Campanile Lublin
 • Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych
 • Mojo Kuchnia & Przyjaciele
 • Multikino Lublin
 • New Basketon
 • Ostro Klubokawiarnia
 • Perła Sport Pub
 • Pub u Szewca
 • Salon Gier na Automatach Premium
 • Restauracja Grano Verde
 • Trakt Królewski

Chcesz zadbać o formę? Sprawdź najlepsze siłownie w Lublinie.

Jedna odpowiedź

 1. Szczerze to nie mam zamiaru oglądać już żadnych meczów polskiej reprezentacji, to jakaś strata czasu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *