Jak upiększyć ogród? 4 proste metody na rewitalizację ogrodu

Jak upiększyć ogród

Ogród to dla wielu serce posiadłości. Dla jednych to miejsce relaksu z tym jedynym, ukochanym, urokliwym kącikiem, w którym co wieczór zasiadają z herbatą. Dla drugich to wspomnienie radosnego i beztroskiego dzieciństwa. Kiedy biegali na bosaka przejęci zabawą. Dom to nie tylko budynek, ale i jego najbliższe otoczenie. Zielona przestrzeń wokół domu wprawia w poczucie bezpieczeństwa. Piękny ogród niejednokrotnie staje się wizytówką posiadłości. Zadbane trawniki, kolorowe kwiaty i dekoracje wzbudzają podziw i przyciągają wzrok przechodniów. Praca w ogrodzie jest jednak pracochłonna i często niewdzięczna. Jedak mimo to tak wielu z nas ryzykuje i angażuje się w dbanie o jego piękno przez cały rok. Zdradzimy wam 4 proste i fundamentalne zasady  jak upiększyć ogród. Zastosowanie ich nie wiąże się ze znacznymi kosztami, a może wprawić w zachwyt każdego obserwatora. Będziecie mogli cieszyć się tym miejscem i skutecznie poprawiać sobie nim humor. Wasz dom również zyska na atrakcyjności!

 

Po pierwsze — Zaopatrz się w kruszywo do dekoracji ogrodu

Zastanawiasz się jak upiększyć ogród? Zadbaj o dodatki. Kamienie do ogrodu poza funkcjami estetycznymi pełnią też funkcje praktyczne. Kruszywo do ogrodu to czysta klasa i wygoda. Sprawdzą się świetnie w dużych ogrodach i małych, w mocno nasłonecznionych i zupełnie zacienionych. Mogą pełnić rolę ścieżek. Rozsypane na rabatach kwiatowych stworzą piękne tło dla kolorowych roślin. A do tego zapobiegną rozprzestrzenianiu się chwastów. Dzięki nim zyskasz mnóstwo czasu, który w przeciwnych okolicznościach należałoby poświęcić na plewienie. 

Jeśli chcesz niskim kosztem dodać swojemu ogrodu nutę elegancji, sprawdź ofertę ozdobnego kruszywa ogrodowego i kamieni do ogrodu na euroliderkruszywa.pl. Znajdziesz tu szeroki asortyment wszelkiego rodzaju pięknych kruszyw do dekoracji ogrodu. Poza tym tamtejsi eksperci świetnie orientują się jaki rodzaj kamieni skutecznie zrewitalizuje Twój ogród. Zadzwoń, by dowiedzieć się więcej: 722 212 748 lub napisz na adres e-mail: gorny.transport@wp.plEurolider Ryszard Górny

 

Po drugie — Zadbaj o generalny porządek w ogrodzie

Fundamentalną zasadą w każdym ogrodzie jest utrzymywanie porządku. Jeśli jeszcze tego nie robisz, koniecznie przespaceruj się po terenie swojego ogrodu i upewnij się, że nie znajdują się tam żadne odpadki, krótko mówiąc — pozbądź się śmieci. Nic tak nie działa krzywdząco na ogólny odbiór ogrodu jak widok nieczystości. Pamiętaj jednak, że nie tylko papierki i butelki są karygodnym zanieczyszczeniem. Jeśli w zasięgu wzroku obserwatorów znajdują się przypadkowo rozmieszczone skrzynki, zrzynki drewna, skrawki worków, sterty kamieni czy inne tego typu rzeczy, koniecznie miej na uwadze to, że nie wpływają one korzystanie na atrakcyjność ogrodu. Wśród zbędnych pozostałości, które psują malowniczość ogrodu, wymienić można też zaległe liście lub szczątki martwych roślin. Pozbądź się wszystkiego, co nie dodaje uroku. Zostaw tylko te dekoracje i rośliny, które rzeczywiście wpływają na estetykę Twojego zacisza. Czasami mniej znaczy więcej!

 

Po trzecie — Zadbaj o trawnik

Może wydawać się to trywialne. Jednak zauważ, że zwykle trawnik zajmuje najwięcej powierzchni Twojego ogrodu. Jego stan wiele mówi o schludności ogrodu. 

  1. W ciepłe miesiące koś trawnik przynajmniej raz na tydzień (najlepiej kosiarką z koszem).
  2. Nawóź trawę jeśli nie jest wystarczająco bujna.
  3. Dosiewaj trawę w miejscach, w których zauważasz prześwity gołej ziemi.
  4. Pozbądź się szkodników, które skutecznie niszczą strukturę powierzchni i rośliny (krety, myszy, mszyce).
  5. Jeśli Twój trawnik wysycha i żółknie, staraj się go regularnie podlewać.
  6. Delikatnie grab trawę w różnych kierunkach (wiosną i jesienią), zgrabione resztki usuń, by trawa pod nimi się nie dusiła i nie żółkła.

 

Po czwarte — Kup nowe kolorowe kwiaty i rośliny

Różne kolory roślin nadadzą życia Twojemu ogrodowi. Sprawią, że nie Ty jeden zechcesz zawiesić oko, by rozkoszować się pięknem natury. Postaraj się, aby Twój ogród był piękny cały sezon. Istnieje szereg rozwiązań i niezliczone ilości kompozycji kwiatowych, które zmieniają formę w zależności od pory roku. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Pamiętaj jednak, aby przed rozpoczęciem prac ogrodowych zaplanować odpowiednią kompozycję. Musisz zwrócić szczególną uwagę na to, aby sadzić obok siebie rośliny, które mają podobne wymagania. W przeciwnym razie może czekać Cię sporo dodatkowej pracy, co więcej nie wszystkie rośliny dobrze znoszą „przeprowadzki”. Zwróć też uwagę na to, by silne rośliny, które chętnie rozrastają się na duże powierzchnie, nie sąsiadowały z drobnymi i delikatnymi kwiatami. 

Wiesz już jak upiększyć ogród. Dlatego warto korzystać z dobrej pogody i wziąć się do pracy.