Kto w Lublinie montuje pompy ciepła?

Kto w Lublinie montuje pompy ciepła

Tworząc projekt swojego nowego domu, musimy uporać się z wieloma kwestiami i szczegółami. Jedną z kluczowych kwestii jest wybór ogrzewania, które sprosta wielu oczekiwaniom. Dla użytkownika mieszkania ogrzewanie ma być przede wszystkim proste w obsłudze, tanie oraz najlepiej, żeby dodatkowo było przyjazne środowisku. Na aktualnym rynku do wyboru mamy wiele systemów grzewczych, które cechują się zarówno wieloma zaletami jak i również wadami. Jednym z systemów sa pompy ciepła. Kto w Lublinie montuje pompy ciepła? Dowiedz się, czym one są i kto montuje pompy ciepła w Lublinie

 

Czym są pompy ciepła?

Pompy ciepła stają się coraz częściej wybieranym systemem grzewczym. Montowane są w budynkach dopiero powstających, ale stanowią również alternatywę dla przestarzałych systemów w starszych budynkach. Według coraz większej grupy osób system ogrzewania powinien spełniać kilka najważniejszych warunków. Przede wszystkim powinien być ekologiczne, bezawaryjny i tani w użytkowaniu. Pompy ciepła charakteryzują się między innymi pobieraniem energii cieplnej z otoczenia całego budynku, która z wykorzystaniem energii elektrycznej przekształcana jest w energię służącą do m.in. ogrzewania domu. Energia cieplna wokół budynku pochodzi z powietrza, gruntu lub wody. Z tego opisu można zauważyć, że pompa ciepła znacznie różni się od standardowego pieca. Pompa ciepła składa się z trzech głównych części. Składają się na nią m.in.:

  • Źródło dolne — z którego pobierana jest energia 
  • Pompa — która zmienia energię cieplną na taką, która posłuży do np. ogrzewania domu oraz 
  • Źródło górne — na które składają się instalacje grzewcze w docelowym budynku.

Pompa ciepła nie jest wykorzystywana jedynie do ogrzewania budynku. Ten system grzewczy stosowany jest również m.in. do podgrzewania wody, chłodzenia pomieszczenia, klimatyzacji.

 

Czy pompy ciepła są przyjazne środowisku?

Pompa ciepła jest jedną z najbardziej przyjaznych środowisku form ogrzewania budynków. Ze względu na fakt, że pobierana energia cieplna z gruntu, powietrza lub wody jest przetwarzana jedynie za pomocą energii elektrycznej, do środowiska nie trafiają żadne zanieczyszczenia. W tym rodzaju systemu grzewczego nie jest wykorzystywane żadne paliwo jak np. olej czy gaz. Korzystając z pompy ciepła, nie doświadczymy żadnego pyłu, popiołu czy pyłu. Ilości spalin, które są efektem ubocznym pracy elektrowni, stanowią ułamek procenta porównaniu do tych, które są emitowane przez np. kotły węglowe. Można by się jednak zastanawiać czy nasz portfel nie ucierpi, płacąc za prąd, który jest niezbędny do pracy całego systemu? Nawet około 80% energii pobieranych jest ze źródeł odnawialnych. Dodatkowa inwestycja w np. fotowoltaikę pokryje pozostałe 20% zapotrzebowania prądu a nasz dom stanie się w 100% ekologiczny. 

 

Kto w Lublinie montuje pompy ciepła?

Decydując się na pompę ciepła we własnym mieszkaniu, warto zorientować się w poszukiwaniu odpowiedniej firmy. Jeżeli szukasz odpowiedniej firmy, która zamontuje ci system grzewczy, jakim jest pompa ciepła, powinieneś sprawdzić ofertę POMPY CIEPŁA LUBLIN. Firma pomoże Ci dobrać odpowiedni rodzaj pompy dla ciebie i dla twojego mieszkania. Gdy zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, zostanie do ciebie oddelegowany doświadczony instalator, który fachowo wykona swoją pracę.