Najlepsze atrakcje dla dzieci w Lublinie – Gdzie spędzić ostatnie dni wakacji z dzieckiem?

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Lublinie

1 września może okazać się stresujący nie tylko dla dzieci, ale także dla rodzica. Zakupy przyborów szkolnych, walka o wstanie z łóżka, wyprawianie do szkoły, to wszystko będzie miało miejsce wraz z nadchodzącą jesienią. Dlatego tak istotne jest to, aby ostatnie ciepłe dni lata wykorzystać na spędzenie czasu z dzieckiem w aktywny sposób. Lublin ma w swojej ofercie wiele atrakcji, do których można udać się i zapewnić najmłodszym niezapomniane chwile, zanim usłyszą pierwszy dzwonek.    

Koniec sierpnia to idealny czas na spędzenie wolnych chwil z dzieckiem, zachęcamy do skorzystania z możliwości, jakie daje miasto Lublin. Przedstawiamy Państwu najlepsze atrakcje dla dzieci w Lublinie, w których można aktywnie spędzić czas z dzieckiem. 

Rezerwat Dzikich Dzieci 

Jest to wydzielony obszar ochrony środowiska zabawy dziecięcej, który pełni funkcję placu zabaw, inspirowany ideą Adventure Playground (Przygodowy Plac Zabaw). Dzieci w tym miejscu mogą kreatywnie spędzić czas z wykorzystaniem prawdziwych narzędzi takich jak młotek czy śrubokręt. Miejsce to jest podzielone na dwie strefy: strefa ścisła, która jest dostępna dla dzieci w wieku 7-15 lat oraz strefa buforowa, do której mają dostęp wszystkie dzieci. Rezerwat funkcjonuje tylko w sezonie letnim, przez ten okres organizowane są  warsztaty o różnej tematyce (warsztaty teatralne, papiernicze, itp.), w których dzieci mogą zdobywać nowe umiejętności. Przez okres wakacyjny wejście do rezerwatu jest bezpłatne dla wszystkich dzieci, liczy się kolejność przyjścia. 

Strefa Wysokich Lotów

Jest to idealne miejsce na sporotwe spędzenie czasu, w którym dostępne są najdłuższe ścieżki trampolinowe w Polsce. Możemy tam znaleźć takie strefy jak: parkour i freerun, czy olimpijskie trampoliny sportowe. Można wziąć udział w grach zespołowych, rzucić się do basenu z gąbkami lub wspiąć się po odpowiednio przygotowanych ściankach. Strefa Wysokich Lotów organizuje również warsztaty oraz treningi, w których pod okiem specjalisty dzieci mogą zdobywać nowe pasje i przy tym świetnie się bawić. 

Aqua Lublin 

Jest to największy w regionie kompleks basenowy, w którym możemy znaleźć szereg innych atrakcji wodnych. Część główna budynku to basen olimpijski, który jest  wyposażony w ruchome dno z 10 torami pływackimi. Na terenie obiektu możemy również skorzystać z takich atrakcji jak: jacuzzi, rwąca rzeka, zjeżdżalnie czy wodnego placu zabaw. Organizowane są zajęcia z pływania, co więcej dostępna jest również siłownia oraz Restauracja Prosto z mostu, w której po skończonej zabawie, każdy znajdzie coś pysznego dla siebie.  

Park Linowy nad Zalewem Zemborzyckim

Kolejną aktywną formą spędzenia czasu może być Park Linowy, zlokalizowany w Lublinie nad zalewem Zemobrzyckim. W parku dostępne są 3 poziomy zaawansowania trasy, przez co każdy może dostosować do siebie poziom trudności. Malownicze otoczenie jeziora oraz wszechobecna przyroda stworzy niezapomnianą przygodę dla dzieci w każdym wieku. Każda osoba zostaje przeszkolona oraz wyposażona w profesjonalny sprzęt. Takie doświadczenie z pewnością twoje dziecko zapamięta na długo. 

Virtually VR 

Dla osób, które lubią grać i chcą przeżyć przygodę z wirtualną rzeczywistością, miasto Lublin również oferuje taką opcję. Nowoczesny salon, który powstał w 2019 roku, oferuje 8 stanowisk zaopatrzonych w różnorodne gry i aplikacje, które zapewnią niemało emocji i wrażeń. Do dyspozycji są dostępni animatorzy, którzy zadbają o komfort i bezpieczeństwo uczestników. Zdecydowanie jest to rozrywka na innym poziomie, która dodatkowo rozwija spostrzegawczość i umiejętności koordynacyjne. 

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Lublinie

Aktywne spędzanie czasu może okazać się najlepszą zabawą, nie tylko dla tych najmłodszych. Wymienione atrakcje zagwarantują Państwu niezapomniane chwile ze swoimi pociechami i umilą koniec wakacji oraz zbliżający się wielkimi korkami powrót do „normalności”. Mamy nadzieję, że odwiedzą Państwo przedstawione przez nas najlepsze atrakcje dla dzieci w Lublinie, życzymy świetnej zabawy!