Szkoły językowe w Lublinie

Szukając pracy nawet na niższych stanowiskach, pracodawcy często wymagają znajomości przynajmniej języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Chcą zmienić pracę często, będziemy, musieli wykazać się znajomością języka angielskiego oraz często odbyć krótką rozmowę w tym języku. Dzięki temu pracodawca zobaczy, na jakim poziomie jest nasza znajomość języka i czy damy sobie radę w przypadku wizyty klienta nieposługującego się językiem polskim. Szczególnie w gastronomii oraz w usługach turystycznych znajomość języka angielskiego jest niezbędna. Stający przed wyborem szkoły językowej często mają twardy „orzech do zgryzienia”. Każde większe miasto w Polsce posiada kilkanaście szkół językowych. Również w Lublinie znajduje się kilkanaście szkół językowych. Przygotowaliśmy dla Was listę szkół językowych z najciekawszą ofertą w Lublinie. Kolejność jest przypadkowa i w żaden sposób nie sugeruje, która szkoła jest najlepsza.

1. Centrum Języków Europejskich Columbus

Szkoła istnieje od ponad 10 lat. Nauczycie się w niej języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego i francuskiego. Możliwość nauki na każdym poziomie zaawansowania i dla każdej grupy wiekowej. Przygotowują do matury oraz egzaminów międzynarodowych TOEIC, CEA, IELTS. Jeśli jesteś właścicielem firmy i chcesz podnieść kwalifikacje swoich pracowników z Columbus. Dostosują poziom nauki dla poszczególnych stanowisk w firmie oraz określą cele szkolenia i sporządzą indywidualny program kursu. Uczą na uznanej na całym świecie metodzie komunikacji, dzięki której szybko zaczniecie mówić. Wykorzystują nowoczesne metody nauczania jak tablice interaktywne czy platformy e-lerningowe.

2. College of English „U Metodystów”

Szkoła istnieje od ponad 27 lat i do tej pory przewinęło się przez jej progi ponad 20 tysięcy osób. W szkole nauczycie się tylko i wyłącznie języka angielskiego. Możecie przygotować się tutaj do Egzaminów FCE, CAE, CPE. Kursie General English, kursie przygotowującym do matury oraz kursie skierowanym do najmłodszych. Całość dla wytrwałych trwa aż 16 semestrów (każdy po pół roku). Jedna jednostka lekcyjna trwa 50 minut, każdy semestr trwa 60 jednostek lekcyjnych 2 razy w tygodniu po 2 godziny z 10-minutową przerwą. Szkoła realizuje własny autorski program, który nie pokrywa się z programem w innych placówkach oświatowych.

3. Szkoła Speak Up

To nowoczesna sieć szkół języka angielskiego, posiadająca kilkadziesiąt placówek w Polsce oraz na świecie. Uczą języka angielskiego od 17 lat, w Lublinie szkoła funkcjonuje od 11 lat. Dzięki elastycznemu podejściu kurs można rozpocząć każdego dnia. Poprzedza go kurs kwalifikacyjny, dzięki któremu zostaniecie przypisani do odpowiedniej dla swojego poziomu grupy. Dzięki posiadaniu własnej autorskiej aplikacji mobilnej w telefonie lub tablecie macie dostęp do zajęć i materiałów w każdym momencie i miejscu. Przygotowują do certyfikatów międzynarodowych FCE, CAE. W trakcie trwania kursu mamy możliwość wyboru zajęć, które najbardziej nas interesują. Możemy wybrać konwersacje, gramatykę, słownictwo, pisanie, zajęcia biznesowe i hobbystyczne.

4. Profi Lingua

Centrum Edukacji Profi Lingua istnieje od ponad 27 lat. Wszyscy słuchacze uczęszczający do szkoły monitorowani są za pomocą unikatowego systemu monitorowania ProfiLingua Quality Control. Nauczycie się tutaj języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, portugalskiego, duńskiego, norweskiego, szwedzkiego, niderlandzkiego, a także japońskiego czy chińskiego. Kursy organizowane są dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Na trzech poziomach zaawansowania, dla osób początkujących, średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych. Szkoła kładzie nacisk na naukę płynnego mówienia. Organizowane są różne typy kursów: wakacyjne, maturalne, dla firm, on-line, konwersacyjne, indywidualne, grupowe, intensywne oraz przygotowujące do egzaminów.

5. Szkoła językowa Avalon

Od ponad 16 lat prowadzą interaktywne, ciekawe i dynamiczne zajęcia z języka angielskiego, włoskiego, francuskiego, niemieckiego. Największy nacisk kładą na naukę mówienia i przełamywanie barier językowych. Dzięki temu każda osoba po kursie będzie mogła swobodnie posługiwać się wybranym przez siebie językiem. Skutecznie uczą również gramatyki, pisania, czytania i umiejętności efektywnego słuchania. W szkole organizowane są kursy dla uczniów liceów przygotowujące do matury, dla studentów i dorosłych przygotowujące do certyfikatów z języka angielskiego FCE, CAE i CPE, TOEFL oraz z języka niemieckiego ZD i ZM. Organizowane są również kursy dla osób pracujących ogólne, certyfikowane, indywidualne, Business Englisch oraz specjalistyczne i konwersacje.

To tylko cześć z lubelskich szkół językowych. Do wyboru jest o wiele więcej, począwszy od małych szkół poprzez sieci działające nie tylko w Lublinie, ale również na terenie całej Polski.