Jaki dietetyk w Lublinie – Dietetyk Robert Lipert

Dietetyk Lublin

Podejmując decyzję o walce o swoje zdrowie, zadajemy sobie pytanie, jaki dietetyk będzie dla nas najlepszy? Obawiamy się straconych pieniędzy i czasu, braku poprawy samopoczucia oraz efektu jojo. We współpracy z dietetykiem istotne jest zaufanie do niego. Dobry dietetyk powinien mieć wykształcenie kierunkowe ze specjalizacją z zakresu żywienia człowieka. Udajmy się do dietetyka, dla którego zdrowie jest na pierwszym miejscu. Dietetyk z Lublina Robert Lipert specjalizuje się w zapobieganiu powrotu zrzuconych kilogramów oraz dba o przyjemność płynącą z nowego sposobu odżywiania. Wybierając tego specjalistę, nie musimy martwić się o efekt jojo. Możemy być pewni, że nasze zdrowie będzie traktowane priorytetowo, a smaczna dieta ułożona indywidualnie według naszych potrzeb.

Po czym poznać dobrego dietetyka?

Możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, jak bardzo powiązany może być nasz sposób odżywiania z psychiką. Często jest to dla pacjenta trudny temat, wymagający odpowiedniego podejścia ze strony specjalisty – empatii, cierpliwości i wsparcia. Postawa dietetyka może być w tym aspekcie kluczowa. Dobry dietetyk to także osoba posiadająca kierunkowe wykształcenie dietetyczne ze specjalizacją z zakresu żywienia człowieka. Jeśli nie możemy znaleźć informacji o jego kwalifikacjach na stronie internetowej lub w poradni dietetycznej, warto go o to spytać osobiście. Specjalista stale się kształci i podnosi swoje kwalifikacje, na przykład poprzez udział w kursach i seminariach. Dietetyk Robert bierze czynny udział w szkoleniach oraz odbył już kursy z zakresu Dietoterapii pacjenta otyłego, Nowych możliwości leczenia, Diety eliminacyjnej, Roli diety w cukrzycy i inne. Ukazuje to wysokie zaangażowanie specjalisty oraz bycie na bieżąco z najnowszymi badaniami. Dzięki temu Dietetyk Robert Lipert może kompleksowo podejść do osoby leczonej i zaproponować jadłospis dopasowany zarówno do jej potrzeb zdrowotnych, jak i do preferencji smakowych. W końcu dobry dietetyk bierze pod uwagę to, co nam smakuje bądź nie. Jedzenie potraw niesmacznych trudno będzie przekuć w nawyk, a praca z dobrym dietetykiem rozwija właśnie prawidłowe nawyki. Zdrowa dieta (dzięki dobremu dietetykowi) może być smaczna!

Ile kosztuje wizyta u dietetyka?

Poradnie dietetyczne w Lublinie oferują współpracę najczęściej w trzech formach:

 • poprzez regularne, pojedyncze spotkania – cena jednej wizyty zaczyna się wtedy od 100zł za spotkanie, najczęściej oscyluje w wysokości 120-180zł za spotkanie. Należy wziąć pod uwagę, że cena pierwszej konsultacji często bywa wyższa,
 • wykupienie diety na krótki okres – cena zakupu diety na tydzień zaczyna się wtedy od ok. 220zł, 
 • miesięczna współpraca – kompleksowy pakiet z możliwością kalorycznych i smakowych zmian w jadłospisie. Ceny zaczynają się od 299zł. 

Ceny za usługi z zakresu dietetyki w Lublinie różnią się w zależności od poradni dietetycznej, oferty czy wybranego pakietu dietetycznego. 

Jak wygląda konsultacja w poradni dietetycznej?

Współpraca z dietetykiem najczęściej zaczyna się od konsultacji. Jak wygląda jej przebieg? Zaczyna się od wywiadu przeprowadzonego z pacjentem, który mógł być także poprzedzony kwestionariuszem z podstawowymi informacjami takimi jak: waga, wiek, wzrost, przyjmowane leki i suplementy czy krótki opis problemu. Wywiad obejmuje wiele obszarów naszego życia:

 • jak wygląda nasz obecny sposób żywienia, omówienie dzienniczka żywieniowego,
 • czym się zajmujemy, 
 • czy i jaką prowadzimy aktywność fizyczną, 
 • jak wygląda nasz tryb życia.

Podczas konsultacji u Dietetyka Roberta Liperta przeprowadzana jest analiza składu ciała z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz wyjaśnienie jej wyników. Konsultacja u dietetyka obejmuje również analizę wyników badań krwi pacjenta. Osoba rozpoczynająca leczenie przedstawia swoje problemy i oczekiwania. Dietetyk, biorąc pod uwagę wszystkie wymienione aspekty, udziela zaleceń żywieniowych. Kolejną konsultację najczęściej ustala się za 3-4 tygodnie, ponieważ wtedy pacjent zdąży już oswoić się z nowym stylem żywienia i widoczne są pierwsze efekty. Pojawiają się wtedy też pierwsze efekty, można wprowadzić stosowne zmiany w razie konieczności. Pamiętajmy jednak, że to dietetyk zaleci nam indywidualną datę ponownej konsultacji.

Warto rozważyć miesięczną współpracę w poradni dietetycznej w Lublinie. W taki pakiet wchodzi: 

 • konsultacja dietetyczna
 • układanie diety indywidualnie dopasowanej do potrzeb pacjenta
 • zmiany smakowe i kaloryczne w ciągu miesiąca
 • zalecenia żywieniowe
 • stały kontakt telefoniczny i mailowy w przypadku problemów
 • kontrola wyników.

Wybierając taki pakiet, jesteśmy otoczeni kompleksową opieką. Mamy też komfort w postaci możliwości kontaktu z dietetykiem w razie potrzeby. 

Co to jest efekt jo-jo i czy zawsze się pojawia?

Efekt jo-jo to ponowny przyrost masy ciała po schudnięciu. Waga wraca do punktu wyjścia, a często może być nawet wyższa. Może mieć miejsce nawet kilkukrotnie – pacjent chudnie, a niedługo potem odzyskuje kilogramy. Początkowo występują efekty, jednak nie są one długotrwałe i to z utrzymaniem wagi, a nie schudnięciem jest największe wyzwanie. Zjawisko efektu jo-jo to wpływa negatywnie nie tylko na ciało, ale również na psychikę. Osoba odchudzająca się traci motywację do działania i wiarę w siebie. 

Jakie są przyczyny efektu jojo? Może być to wybór przez pacjenta nieodpowiedniej diety i odchudzanie na własną rękę. Zamiast więc wprowadzać nowe, zdrowe nawyki, z których taka osoba byłaby zadowolona, wybiera drogę pozornie na skróty. Męczy się z niesmacznymi posiłkami, dopóki nie schodnie, a jak tylko ten moment nastąpi – wraca do dawnego sposobu odżywiania. Do efektu jo-jo może doprowadzić również zaniedbywanie aktywności fizycznej. Są to jedne z bardziej powszechnych przyczyn efektu jo-jo, ale nie jedyne. 

Czy możemy zapobiec wystąpieniu efektu jo-jo? Najlepszym sposobem będzie odpowiedzialne chudnięcie pod okiem specjalisty. Obecnie mamy coraz więcej dietetyków specjalizujących się w zapobieganiu efektowi jo-jo, takich jak Dietetyk Robert. Przeprowadzi nas przez skomplikowany proces odchudzania, otaczając kompleksową opieką i rozwieje wszelkie wątpliwości. 

Zdrowa dieta odchudzająca to bezpieczna i smaczna dieta!

Aby zdrowo schudnąć, musimy spojrzeć na siebie kompleksowo – wziąć pod uwagę wszystkie aspekty fizyczne, styl życia i obecną dietę, a także psychikę – motywację i powody schudnięcia. Nie jest to łatwy proces, bywa długotrwały i wymaga dużo cierpliwości. Najlepsze efekty osiągniemy tylko przy współpracy ze specjalistą dietetykiem. Mamy wtedy pewność bezpiecznej utraty wagi, poprawy samopoczucia i polepszenia zdrowia. Bez większych problemów wdrożymy nowe nawyki, ponieważ ułożona dieta będzie nam smakować. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą dietetyka Roberta Liperta! Zapraszamy do kontaktu – z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania!

*Artykuł sponsorowany