Pomysły na Halloween

Halloween to wyjątkowy dzień zwłaszcza w USA gdzie po święcie Bożego Narodzenia cieszy się największą popularnością. Halloween jest również bardzo popularne w Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii, do Polski święto zawitało w latach 90 tych. Obchodzone jest w wieczór 31 października. Głównym symbolem Halloween jest wydrążona i podświetlona od środka dynia, innymi atrybutami są duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice itp.

W święto Halloween nie możemy się obejść bez kostiumów. Do najpopularniejszych kostiumów dla dorosłych kobiet należą: peleryna z kołnierzem i halloweenowym nadrukiem, kostium wiedźma, kostium wampirzyca mistrzyni uwodzenia, kostium gorąca diablica, kostium dziewczyna pająk oraz wiele innych. Z kolei popularnymi kostiumami dla mężczyzn są kostium Jason, Freddy Krueger, Krzyk, wytworny wampir, kostium zombie itp. Dla dzieci świetnie nadają się takie kostiumy jak: sukienka czarownicy dla dziewczynki, kostium więźniarka zombie, kostium wampirzycy a dla chłopców idealnie nadaje się kostium wampira, upiór z cmentarza, czarny żniwiarz itp. 

W Halloween możemy się wykazać kreatywnością w tym również w kuchni. Do przykładowych dań z okazji tego święta należą : żelkowe dżdżownice na okruchach czekoladowego ciasta, hot –dogowe mumie, brudne patyczki do uszu z pianek i masła orzechowego, dynia rzygająca sosem, placek w kuwecie, ciasteczkowe paluchy wiedźmy, jelita z ciasta, ciastko kupa, wężowe ciasto, serce z galaretki i wiele innych. 

Halloween to również gry, zabawy dla dzieci i dorosłych oraz imprezy. Do najpopularniejszych zabaw na to święto należą: zabawa w chwytanie jabłek, zabawa w świetlny krąg, wrzucanie orzecha do płonącego ogniska, zabawa w chwytanie smakołyków, wróżenie ze spodków oraz wiele innych. Jeśli urządzamy halloweenową imprezę należy zadbać o odpowiednią dekorację. Już od samego progu powinna panować atmosfera grozy i horroru. Dominującymi kolorami powinny być czerń i pomarańcz. Rozstawmy świeczki i rozłóżmy sztuczne pajęczyny, przygaśmy światło oraz przygotujmy wcześniej ozdobne dynie. 

Imprezy Halloweenowe organizowane przez kluby to dobry pomysł na świetną zabawę. Lubelskie kluby z pewnością szykują na tę noc wiele atrakcji. Najbardziej popularnym rodzajem imprezy jest oczywiście impreza przebierana więc wejście do klubu dla przebierańców jest za darmo a także przy barze można liczyć na niespodziankę. Klubami w Lublinie, w których zawsze odbywają się halloweenowe imprezy są m.in. Helium, Rzut Beretem, Dom Kultury i NOC.