Modelowanie i powiększanie ust – czy jest bezpieczne?

powiększanie ust

Zaobserwować można, że coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym. Wiele osób, chwali go za to, że pozwala uzyskać wyjątkowo pełne usta i uniesione kąciki. Oprócz tego daje efekt nawilżonych ust. Na jego temat krąży wiele, mniej lub bardziej pozytywnych opinii. Wiele osób żyje w przekonaniu, że jest on niebezpieczny dla zdrowia. Czy powiększanie ust jest bezpieczne? Jak przeprowadzić zabieg modelowania ust, aby nie wiązał się z komplikacjami?

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest nieszkodliwe?

Używany podczas zabiegu powiększania ust kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występująca w organizmie człowieka. Powoduje to, że w dzisiejszych czasach jest on jednym najbezpieczniejszych wypełniaczy używanych w medycynie estetycznej. Użycie kwasu hialuronowego pozwala na poprawę kształtu ust oraz nawilżenie skóry ust.

Przeciwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym

Pomimo że kwas hialuronowy to naturalny produkt to tak jak w przypadku każdego środka mogą pojawić się przeciwskazania do jego stosowania. Do czynników uniemożliwiających modelowanie kwasem hialuronowym zaliczamy:

 • ciąże i karmienie piersią
 • przyjmowanie antybiotyków
 • choroby nowotworowe
 • planowane zabiegi chirurgiczne w obrębie szczęki
 • opryszczka
 • choroby układu immunologicznego.

Jak zadbać o bezpieczny zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Przede wszystkim, aby zabieg powiększania ust odbył się bez problemu, należy wybrać odpowiednią klinikę. Dobry lekarz medycyny estetycznej w profesjonalny sposób podejdzie do zabiegu. Najpierw rozpocznie go od szczegółowego wywiadu, aby wykluczyć istnienie przeciwwskazań. Ważne jest również to aby lekarz, u którego decydujemy się na zabieg, korzystał z certyfikowanych preparatów. Warto wybrać takie miejsce, gdzie będziemy mieć pewność, że zabieg modelowania ust przebiegnie bez problemowo.

Jakie są możliwe powikłania, po nieprofesjonalnym zabiegu modelowania ust?

Tak jak każdy inny zabieg również zabieg wypełniania ust może powodować nieoczekiwane powikłania. Pojawiają się one głównie w wyniku złej metody aplikacji kwasu, zbyt dużej ilości podanego kwasu lub zbyt głębokiego/płytkiego podania. Wśród powikłań po powiększeniu kwasem hialuronowym wyróżniamy:

 • niedokrwienie i zatory – bardzo rzadko występujące powikłanie
 • sinienie ust – zbyt płytkie podanie preparatu
 • gródki – zbyt głębokie podanie
 • reakcja alergiczna – w przypadku użycia kwasu hialuronowego słabej jakości
 • słaby i krótki efekt zabiegu modelowania ust – zła technika

Po zabiegu – jak zadbać o usta

W tym przypadku najważniejsze są zalecenia lekarza i to ich trzeba się trzymać. W dniu zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, solarium czy sauny. Unikać gorących napojów oraz malowania ust. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów zgłosić się do lekarza.

*Artykuł sponsorowany