Jak przeprowadzić dobry live stream z konferencji w Lublinie

live stream z konferencji w Lublinie

Niewątpliwie pandemia przyspieszyła rozwój nowych technologii umożliwiających łączenie się z innymi na odległość. Jedną z takich dziedzin są live streamy, które pozwoliły ludziom brać udział w wydarzeniach, nie wychodząc z domu. Aby jednak zapewnić uczestnikom dobra jakość audio i video stosować kilka ważnych zasad. Potrzebujesz kogoś do obsługi konferencji w Lublinie? Chcesz przeprowadzić live stream z konferencji w Lublinie? Przedstawiamy kilka zasad jak zadbać o dobrą jakość streamu?

Wybierz dobrą agencję

Pierwszym i najważniejszym tematem, od którego zależy powodzenie całego działania, jest wybór odpowiedniej firmy, która zajmuje się obsługą konferencji i ich streamowaniem. Taka agencja powinna cechować się odpowiednim doświadczeniem, które pomoże reagować na różne nieoczekiwane sytuacje. Oprócz dużego doświadczenie warto zwrócić również uwagę sprzęt, jakim dana agencja dysponuje. To od jego jakości zależy czy stream będzie w dobrej jakości.

Przygotuj dokładny scenariusz wydarzenia

Każde wydarzenie czy konferencja powinna mieć wcześniej przygotowany scenariusz. Pozwoli to zapanować nad przebiegiem całego eventu i ograniczy możliwość wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń. W przypadku tego typu wydarzeń lepiej nie polegać na własnej improwizacji. Może okazać się, że obniżyć poziom całego wydarzenia i zostanie źle odebrane przez uczestników.

Wykonaj odpowiednie próby

Przed rozpoczęciem całego wydarzenia dobrym pomysłem będzie przeprowadzenie prób. Przejście krok po kroku przez wszystkie etapy przygotowanego wcześniej scenariusza sprawi, że każda z osób biorących czynny udział będzie wiedziała co zaraz nastąpi. Dodatkowo próby pozwolą sprawdzić, czy przywieziony przez agencje sprzęt działa prawidłowo.

Nie szczędź na dobrą reklamę

Czym byłaby konferencja lub jakiekolwiek inne wydarzenie bez widowni i uczestników. Duża publika sprawia, że lepiej prowadzi się cały event oraz łatwiej wejść w interakcję. Należy jednak pamiętać, że reklama reklamie nie równa. Bez problemu można wydać tysiące na nieprzemyślane działania, które tylko utopią budżet. Dobrze przemyśl swoją reklamę, aby nie przepalać pieniędzy a zebrać jak największą widownię.

Zadbaj o kontakt z uczestnikiem podczas streamowania

Podczas trwania wydarzenia, warto wchodzić w interakcję z uczestnikami. Można to robić za pomocą komentarzy. Warto wyznaczyć jedną osobę, która będzie odpowiedzialna za to co dzieje się na czacie. Taki pracownik będzie w stanie od razu reagować na pojawiające się pytania, odpowiedzi i uwagi uczestników co do wydarzenia.

Obsługa i streamowanie konferencji w Lublinie

Jeśli szukacie dobrej firmy, która w profesjonalny sposób się obsługą konferencji w Lublinie i przeprowadzi live stream z konferencji w Lublinie przedstawiamy Ilan Studio. Jest to mobilne studio specjalizujące się w obsłudze oraz streamingu wydarzeń i konferencji na terenie Lublina jak i całej Polski.

*Artykuł sponsorowany