Jak dbać o tapicerkę meblową ze skóry? Porady

Jak dbać o tapicerkę meblową

Meble ze skóry są eleganckie, wytworne i… uniwersalne. Ich estetyka jest w stanie wpisać się nie tylko we wnętrza o charakterze glamour czy luksusowym. Niezależnie jednak od tego, w którym pomieszczeniu i jakim stylu mają zagościć meble skórzane, należy o nie odpowiednio dbać.

Czego unikać, a co robić, by tapicerka meblowa skórzana przetrwała długi czas? Podpowiadamy sprawdzone rozwiązania.

Specjalistyczne środki czyszczące

Najprostszym rozwiązaniem, jeśli w grę wchodzi chęć przedłużenia trwałości skórzanych mebli, jest skorzystanie ze specjalistycznych środków pielęgnacyjnych. Łatwo je znaleźć w marketach, a coraz częściej można je zakupić również w sklepach meblowych.

Zanim zastosujemy jakikolwiek środek do pielęgnacji, należy się upewnić, że nadaje się on do danego typu tapicerki meblowej. Poza tym warto przetestować środek pielęgnacyjny na małej, niewidocznej powierzchni.

Domowe sposoby pielęgnacji mebli skórzanych

Zamiast specjalistycznych środków czyszczących można skorzystać z domowych sposobów na pielęgnację skórzanych mebli. Wystarczy woda i płatki mydlane, najlepiej uzyskane z szarego mydła. Takim roztworem można przemywać zarówno sofy, jak i fotele z tapicerką skórzaną. Należy przy tym pamiętać, by ściereczka do przemywania nie była zbyt mocno nasączona wodą. Skóra nie lubi nadmiaru wilgoci, która może jej zaszkodzić.

Usuwanie powstałych plam

Choćbyśmy nie wiem jak się starali, by nie zabrudzić skórzanych mebli, niestety, mając sporą rodzinę trudno tego uniknąć. Zazwyczaj nie są to trudne do usunięcia plamy, jednak i takie mogą się przydarzyć. Jak sobie z tym poradzić?

Jakiekolwiek zabrudzenia należy jak najszybciej usunąć, aby nie pozostawiły trwałego śladu. Jeśli zaś plama nie schodzi lub nie mamy pewności, jak pozbyć się jej w bezpieczny sposób, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Fachowe i bezpieczne dla skórzanych mebli czyszczenie oferuje firma, której ofertę można znaleźć pod adresem https://czyszczenienazawolanie.pl/.

Nawilżanie i natłuszczanie skórzanej tapicerki meblowej

Skórzane meble powinny być regularnie nawilżane i natłuszczane. Tapicerka skórzana nie lubi bowiem zarówno suchego, jak i gorącego powietrza, ale i nie powinna być wystawiana na działanie zbyt niskiej temperatury. Skrajne warunki nie sprzyjają zachowaniu jej trwałości.

Nawilżanie odbywa się za pomocą, wspomnianych już, specjalistycznych środków pielęgnacyjnych. Do natłuszczania również można znaleźć odpowiednie produkty, ale i z powodzeniem wykonamy tę czynność, korzystając np. z oliwy.

Odpowiednia pielęgnacja to trwałość na lata

Dbając właściwie o skórzane meble jesteśmy w stanie przedłużyć ich trwałość. Regularnie czyszczone, nawilżane i natłuszczane, nienarażane na uszkodzenia, każdego dnia będą cieszyć oczy domowników tak samo.

Eleganckie, błyszczące i o żywych barwach, do tego wygodne! Skórzane meble to wybór na lata, a pielęgnacja nie musi być uciążliwa, jeśli stosujemy się do zasad czyszczenia czy impregnacji, a do tego korzystamy ze sprawdzonych produktów.

*Artykuł sponsorowany