Kuchnia gruzińska w Lublinie – gdzie w naszym mieście zjesz po gruzińsku?

kuchnia gruzińska w Lublinie

Coraz popularniejsza na świecie, kuchnia gruzińska pojawia się również na Lubelskiej starówce. Jej dania zachwycają smakami, a wystrój restauracji zapiera dech. Co sprawa, że kuchnia gruzińska w Lublinie jest tak popularna? Z czego słynie i jakich dań warto spróbować? Do jakich knajp w lublinie warto się udać? Dowiesz się z tego artykułu!

Z czego słynie gruzińska kuchnia?

Kaukaskie państwo dzieli się z nami swoimi niesamowitymi smakami. Są to dania przepełnione szeroką gamą przypraw takich jak: kardamon, adżika czy estragon. Te dość nietypowe przyprawy są dodawana do niemalże każdego dania, tworząc ciekawe połączenia. Zrobione z naturalnych składników, podawane w dużych porcjach są niesamowicie sycące. Dania te to między innymi najpopularniejsze pierożki ormiańskie „chinkali”, które wypełnione są mięsem i soczystym wywarem. Oprócz tego warto wymienić takie potrawy jak cheburek, chaczapuri, tolma, lobio czy lobiani.

Kuchnia ta to również raj dla wegetarian. Występuje tutaj szeroka gama potraw bezmięsnych, większość jest oparte na cieście podobnym do tego na pizzę oraz serach w różnych rodzajach. Jako dania mięsne są wybierane szaszłyki, grube kawałki mięsa z przeróżnymi dodatkami.

Najlepsze gruzińskie restauracje w Lublinie

Jednakże, by spróbować tradycyjnych gruzińskich dań, nie musimy podróżować aż na Kaukaz czy trudzić się w swojej kuchni. Lublin oferuje nam kilka miejsc, gdzie możemy skosztować tych przysmaków. Idąc szlakiem kaukaskich restauracji posiadających najlepsze opinie w google, przygotowaliśmy zestawienie miejsc, które z pewnością warto odwiedzić.

  1. Na pierwszym miejscu znajdują się dwie restauracje. Jedna z nich, Jazzve – znajduje się przy ulicy Bernardyńskiej 20. Można w niej skosztować przede wszystkim kuchni ormiańskiej, ale również i gruzińskiej. Drugim lokalem o tej samej ocenie jest restauracja Armenia, która oferuje kuchnię kaukaską. Znajduje się ona przy ul. Rynek 7. Chwalone są za serdeczną obsługę i pyszne dania. Obie mają ocenę na poziomie 4,6 gwiazdki.
  2. Zaszczytne drugie miejsce w rankingu zajmuje restauracja Chisza ciesząca się w lublinie olbrzymią popularnością. Posiada ona stronę internetową, gdzie bez problemu sprawdzisz menu, zarezerwujesz stolik czy zamówisz dostawę jedzenia do domu online. Lokal posiada również urokliwy ogródek, w którym miło spędzisz czas w ciepłe dni. Miejsce znajduje się przy ulicy Świętoduskiej 6 i posiada ocenę 4,3 gwiazdki.
  3. Trzeci stopień podium zajmuje również restauracja znajdująca się na ul. Świetoduskiej 8. Lokal Megobari. Użytkownicy ocenili ją na równe 4 gwiazdki.
  4. Tuż za podium znajduje się lokal Kuchnia Gruzińska, który swoją siedzibę ma przy ul. Królewskiej 13. Nie zamówisz stąd jednak posiłku z dostawą. Mieszkańcy naszego miasta dali jej 3,9 gwiazdki.
  5. Na piątym miejscu w naszym zestawieniu uplasowała się restauracja gruzińska Tbilisi znajdująca się przy ul Grodzkiej 28. Została oceniona na 3,6 gwiazdki.

Jak widać, by spróbować smaków Gruzji nie trzeba nawet wyjeżdżać z lublina. Poniekąd nie trzeba nawet oddalać się od centrum, gdyż idąc na spacer, można spokojnie odwiedzić wszystkie restauracje w pobliżu starego miasta. Większość z nich oferuje również zamówienie jedzenia online z dowozem. Przedstawiliśmy główne knajpy z kaukaskimi daniami w Lublinie. Polecamy wybrać się do każdego z tych miejsc, by samemu ocenić i wybrać swoją ulubioną.

Interesują się również inne kuchnie w Lublinie? Sprawdź, gdzie w naszym mieście zjesz, najlepsze domowe jedzenie – Domowe obiady w Lublinie.