Szkoły pływania w Lublinie

Pływanie uważane jest za aktywność, która doskonale kształtuje sylwetkę oraz wpływa na zdrowie. Każda aktywność w wodzie poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki na nogach oraz dzięki oporowi wody doskonale wzmacnia mięśnie. Nie jest również aż tak męczące, jak gimnastyka czy aerobik na sali. Pływanie sklasyfikowane jest w tej samej grupie aktywności fizycznej co bieganie czy jazda na rowerze. Uważane za trening aerobowy. W trakcie pływania do naszych mięśni dostarczana jest duża dawka tlenu, który pomaga spalać zapasy energii. Dlatego też pływanie uważane jest za bardzo skuteczne w przypadku walki z nadwagą. Oprócz tego doskonale odciąża kręgosłup polecane jest więc szczególnie w młodym wieku, kiedy nasze dzieci często dźwigają ciężkie plecaki do szkoły i z powrotem. 

 

Jak widać dzięki pływaniu osiągnąć, możemy wiele pozytywnych zmian w naszym ciele. Warto chodzić na basen, ale co zrobić, jeśli nie umiemy pływać? Człowiek co prawda rodzi się z odruchem pływania, jednak z biegiem lat zanika, jeśli nie pływamy. Żeby zacząć pływać musimy nauczyć się na nowo tego ruchu, co niektórym nie przychodzi łatwo. Warto jednak nauczyć się pływać nawet najprostszym sposobem, bo pływanie to forma aktywności przeznaczona dla ludzi w każdym wieku również podatnych na choroby.  W Lublinie istnieje kilkadziesiąt szkół pływania gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów, w jednej ze szkół nawet pod okiem wielokrotnego mistrza w tym olimpijskiego i mistrza europy możemy nauczyć się pływać lub udoskonalić naszą technikę, żeby pływanie było prawdziwą przyjemnością.

Delfin Szkoła Pływania

Szkoła istnieje od 1995 roku. Zajęcia odbywają się w trzech lokalizacjach w pływalni Szkoły Podstawowej nr 50 przy ul. Roztocze 14, w pływalni Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej 31 oraz w Pływalni Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Radości 13. Zajęcia organizowane są dla niemowląt i dzieci, dla dzieci w wieku przedszkolnym w wieku szkolnym oraz dla dorosłych. Pływania nauczą się zarówno osoby, które nia miały do tej pory możliwości pływania oraz osoby, które pragną doskonalić technikę pływania. Zajęcia organizowane są również dla osób, które pragną doskonalić się w pływaniu sportowym i chcą uczestniczyć w zajęciach zaawansowanych. W szkole spotkamy wielu wykwalifikowanych instruktorów, którzy wciąż doskonalą swój warsztat, tak żeby przekazać swoją wiedzę, w jak najlepszy sposób. W szkole tej spotkamy wspominanego już mistrza olimpijskiego i mistrza europy w pływaniu. 

Szkoła Pływania Nemo

Szkoła pływania dosyć młoda, bo działa od 2016 roku jednak w tak krótkim czasie, zyskała wielu stałych kursantów. Prowadzą naukę pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dorosłych. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z pływaniem na początkowych zajęciach oswajane są z wodą pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów. Wszystkie zajęcia prowadzone w Szkole Pływania Nemo zawierają elementy zabawy, dzięki, którym łatwiej przyswajane są umiejętności pływackie. Również osoby doświadczone, które pragną doskonalić swoje umiejętności znajdą zajęcia dla siebie. Zajęcia w Szkole Pływania Nemo odbywają się w dwóch lokalizacjach w Lublinie. Na basenie szkoły podstawowej nr 28 przy ul. Radości 13 oraz na basenie Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej 31. Szkoła oferuje rabaty dla osób pływających rodzinnie oraz rabat dla posiadaczy karty „Rodzina Trzy Plus”. 

Aquamania

Szkoła powstała w 2012 roku z inicjatywy dwóch ambitnych osób, które za cel wzięły sobie promowanie zdrowego stylu życia dzięki pływaniu. Założyciele szkoły wiele razy brali udział w zawodach Mistrzostw Polski, zdobywając najwyższe miejsca. Szkoła wykorzystuje nowoczesne techniki pływania, dzięki którym osoby biorące udział w zajęciach szybciej przyswajają przekazywaną wiedzę. Oprócz nauki pływania dla dzieci i dorosłych oraz dla osób niepełnosprawnych w szkole Aquamania mamy możliwość uczestnictwa w zajęciach Aqua Fitness, Zdrowy kręgosłup Aqua Mama czy rehabilitacji za pomocą Terapii wodnej. Oprócz tego, jeśli planujecie brać udział w Triathlonu w Szkole Pływania Aqumania również znajdziecie wsparcie w każdym treningu. Zajęcia odbywają się aż w 4 lokalizacjach w Lublinie w Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Podzamcze 9, Szkole Podstawowej nr 50 przy ul. Roztocze 14, Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Smyczkowej 3 oraz na basenie Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej 31. Dla osób z okolicy Lubartowa zajęcia organizowane są na Basenie Orka w Wólce Rokitnickiej. 

Aqua Topic 

Szkoła z ponad 10-letnim doświadczeniem. Zajęcia odbywają się na Basenie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego (dawne DSK) w Lublinie. Jest to jedyny basen na terenie Lublina z wodą ozonowaną, charakteryzującą się temperaturą 31-34 stopni C. Jest to więc idealne miejsce do rozpoczęcia nauki dla niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym. Oprócz najmłodszych Aqua Topic prowadzi zajęcia również dla dzieci w wieku szkolnym oraz dorosłych. Oprócz nauki pływania pod okiem doświadczonych instruktorów Szkoła posiada ofertę skierowaną do wszystkich, którzy pragną dodatkowo wzmocnić swoje mięśnie i zrzucić zbędne kilogramy przy pomocy Aqua Aerobiku. Zajęcia te doskonały relaks i zabawa, a zarazem doskonała metoda na poprawę stanu swojego zdrowia, szczególnie jeśli mamy problemy z układem kostno-stawowym, osteoporozą czy artretyzmem. Najważniejsze jest to, że w zajęciach tych może wziąć udział każdy. Nawet osoby, które nie potrafią pływać. 

 

Jak widać w Lublinie, znajduje się kilka szkół pływania, w których możemy nauczyć się pływać od podstaw lub doskonalić nasze umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Oczywiście lista ta jest niepełna, wybraliśmy dla Was tylko te najpopularniejsze.