Sztuki walki w Lublinie

Sztuki walki cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodych osób. Lublin posiada szeroką ofertę sportów walki oferując zajęcia z takich dyscyplin jak karate, boks, kick- boxing, thai chi,  muay thai oraz wiele innych. W Lublinie funkcjonuje wiele szkół i klubów sportów walki. Do najpopularniejszych klubów należą: Fight Gym, K-1 Fighting Center, klub sportowy Paco.

Oto charakterystyka najpopularniejszych klubów sportów walki w Lublinie:

Fight Gym to jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie. Klub posiada swoją reprezentacje zawodników muay thai, których wystawia w zawodach amatorskich i zawodowych zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Ośrodek dysponuje dobrze wyposażoną siłownią oraz salą treningową m.in do cross treningu.

K-1 Fighting Center to profesjonalny ośrodek z bogatą ofertą sportów walki. W K- 1 można trenować takie dyscypliny jak: boks, kick – boxing, krav maga, muay thai, mma oraz uczęszczać na siłownię lub aerobik. Klub posiada wykwalifikowaną i utytułowaną kadrę trenerską. Ośrodek posiada również ofertę dla firm. Ponadto klub oferuje pierwszy darmowy trening, na którym można sprawdzić czy sztuki walki są naszym powołaniem.

Klub sportowy Paco oferuje zajęcia z boksu, fitnessu, posiada profesjonalną siłownię. Zajęcia odbywają się dla młodzieży i osób starszych. Klub posiada również sklep z odzieżą, odżywkami i suplementami dla sportowców.

Od kilku lat bardzo popularnym sportem walki jest muay thai. Jest to ringowy sport rozgrywany w stójce a to co go wyróżnia na tle innych sztuk walki jest to, iż dopuszczone są uderzenia łokciami i kolanami. Zawodnik leżący na deskach nie uczestniczy w walce. Boks to popularny sport wśród młodzieży, dorosłych, zarówno mężczyzn i kobiet. Jak wiadomo pięściarstwo to sport walki, w którym uczestniczy dwóch zawodników walcząc ze sobą jedynie przy użyciu pięści. Jest to dyscyplina olimpijska. Krav maga to system walki opracowany do samoobrony na podstawie boksu, jiu jitsu, judo, muay thai, zapasów i innych sztuk walki. Krav maga skupia się na rzeczywistych sytuacjach i kontratakach oraz na trwałym unieszkodliwieniu przeciwnika i bazuje na naturalnych odruchach obronnych człowieka. Jest to system stosowany przez wojska różnych państw.

Przygoda ze sportami walki to świetne rozwiązanie zarówno dla młodzieży jak i osób starszych. Sporty walki dobrze kształtują adepta. Trenując można nabrać kondycji i pewności siebie, schudnąć albo po prostu rozerwać się po ciężkim dniu w pracy lub szkole.