Armia Fight Night 7

MMA to sport, w którym zawodnicy sportów i sztuk walki walczą przy dużym zakresie dozwolonych technik. Mieszane sztuki walki to współczesny kierunek rozwoju sztuk walki. W mma wyróznia się taktyki walki takie jak: “Parterowiec”- specjalizacja w chwytach, “Zapaśnik” –  preferowana walka w stójce w zwarciu, “Uderzacz” – preferowana walka w stójce, ze względu na umiejętność zadawania uderzeń. Na świecie stosuje się następujące kategorie wagowe: superciężka, ciężka, półciężka, średnia, półśrednia, lekka, piórkowa, kogucia, musza, słomkowa, atomowa. Najpopularniejszą federacją MMA na świecie jest Ultimate Fighting Championship a w Polsce Konfrontacja Sztuk Walki.

W zeszłym roku w Lublinie odbyła się gala mma federacji Thunderstrike Fight League. Gala okazała się wielkim sukcesem sportowym i organizacyjnym ponieważ lubelska hala MOSiR wypełniła się po brzegi. Walki wygrali: Hubert Szymajda, Jakub Piesiewicz, Kamil Dołgowski, Robert Hałota, Mateusz Głuch, Judyta Rymarzak, Sławomir Kołtunowicz, Jakub Ozga, Patryk Kazmarczyk, Marcin Łuczyński.

Lublin również gościł galę mma KSW, podczas której 7 walk z 8 zakończyło się przed czasem. Swoje walki wygrali: Sebastian Przybysz, Shamil Musaev, Cezary Kęsik, Michał Michalski, Filip Pejić, Marian Ziółkowski, Łukasz Jurkowski, Salahdine Parnasse.

Już 5 października (sobota) odbędzie się siódma edycja walk mma federacji Armia Fight Night, jest to zarazem druga rocznica powstania organizacji. Organizatorem gali jest federacja AFN i 18 Dywizja Zmechanizowana Wojska Polskiego. Wydarzenie odbędzie się w lubelskiej hali MOSiR. W klatce zmierzą się żołnierze wszsytkich rodzajów sił zbrojnych a także reprezentant wojska amerykańskiego stacjonujący w Polsce Alvin Williams, który w mma stoczył 7 walk z czego wygrał 4.

 

Przebieg gali przedstawia się następująco:

 

karta główna:

kategoria średnia – Ioannis Palaiologos vs Piotr Wawrzyniak

kategoria piórkowa – Mansur Azhiev vs Adrian Kępa

kategoria półśrednia – Robert Turnquest vs Jacek Bednorz

kategoria półśrednia – Adrian Kurek vs Alvin Williams

kategoria kogucia – Dawid Pasternak vs Sylwester Miller

 

karta wstępna:

kategoria lekka – Maciej Kierzkowski vs Sebastian Rajewski

kategoria ciężka – Dominik Dąbrowski vs Sławomir Rawiński

kategoria piórkowa – Yurii Bosyi vs Giorgi Esiava

kategoria lekka – Łukasz Bieniek vs Norbert Daszkiewicz

kategoria półśrednia – Arbi Nashskhoev vs Alan Kwieciński

 

karta przedwstępna:

K1, – 75 kg: Mateusz Cichomowski vs Bartłomiej Guz

K1, – 70 kg: Krystian Topczewski vs Mateusz Wójtowicz

semi – pro MMA: Edyta Jędrzejczyk vs Magdalena Żuchowska