Lublin Europejską Stolicą Młodzieży- zobacz wydarzenia

Europejska Stolica Młodzieży wydarzenia

Europejska Stolica Młodzieży to tytuł przyznawany jednemu miastu w roku. Lublin od tego momentu staje się europejską stolicą wszystkich najważniejszych wydarzeń międzynarodowych. Co tak naprawdę to oznacza? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, co będzie działo się w Lublinie!

Cztery sezony Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023

Program ramowy został podzielony na 4 sezony. Podczas każdego z nich będą działy się zupełnie inne wydarzenia. Oto plan na, który możesz się przygotować:

#SpotkajmySię

Sezon pierwszy programu trwa od stycznia do marca i pozwala wszystkim lepiej zapoznać się z ideą Europejskiej Stolicy Młodzieży. Jest to moment, aby lepiej poznać Lublin i siebie nawzajem. Podczas sezonu pierwszego odbędzie się również uroczysta Ceremonia Otwarcia Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

#LublinToTy

Sezon drugi to więcej działania. Osoby chętne mogą włączyć się do wolontariatu młodzieżowego. Istnieje również możliwość realizacji własnych projektów. W tym sezonie zostaną zaprezentowane aktywności lubelskich studentów i uczniów w ramach programu Młodzież Inspiruje Dzielnice.

#CzilujwLublinie

Wakacyjny chill to trzeci sezon działań w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży. Na ten czas zaplanowany jest program letnich festiwali, na których wystąpią goście z całego świata. To także czas, w którym odbędą się Młodzieżowe Urodziny Miasta Lublin!

#PrzyszłośćToMy

Jest to ostatni sezon, podczas którego w Lublinie odbędą się wydarzenia międzynarodowe. Będą to wydarzenia społeczne, kulturalne, polityczne i sportowe. W tym czasie nastąpi również ceremonia zamknięcia Europejskiej Stolicy Młodzieży i przekazanie tego tytułu szwajcarskiej Gandawie.

Gdzie spędzać czas w Lublinie – przestrzenie młodzieżowe

W ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 w Lublinie mają powstać młodzieżowe przestrzenie, w których będzie można spędzić miło czas. Do tej pory powstało już kilka takich miejsc:

Hej!

Pierwszą przestrzenią dla młodzieży, która powstała w Lublinie jest Hej! Do tego miejsca mogą przyjść wszyscy, którzy chcą się uczyć, pograć, napić się kawy i herbaty lub po prostu chcą miło spędzić czas i poznać nowe osoby. Hej! znajduje się na ulicy Peowiaków 11, przy Krakowskim Przedmieściu.

Miejscówka

#Miejscówka to przestrzeń dla młodzieży, która znajduje się w SKENDE. Jest to miejsce, które ma inspirować i łączyć ze sobą młodych ludzi. Na miejscu można skorzystać ze strefy selfie, zagrać w gry w strefie gamingowej lub wziąć udział w organizowanych tam warsztatach.

Lublin 2023 – co będzie się działo?

Jeżeli na co dzień jesteś w Lublinie lub często go odwiedzasz, możesz wziąć udział w organizowanych przez miasto wydarzeniach, które lepiej pozwolą poczuć Ci klimat jaki ma Europejska Stolica Młodzieży! W 2023 roku Lublin zaprasza Cię na:

  1. Uroczystą Ceremonię Otwarcia Europejskiej Stolicy Młodzieży
  2. Majową Pozytywkę, czyli miesiąc lubelskich studentów
  3. Maraton młodzieżowy
  4. Finał Arena Grand Prix Puchar Polski
  5. Międzynarodowy Turniej w Goalball
  6. Festiwal Wschód Kultury
  7. Carnaval Sztukmistrzów
  8. Młodzieżowe Urodziny Miasta
  9. Mistrzostwa Świata w koszykówce
  10. Ceremonię zamknięcia Europejskiej Stolicy Młodzieży

Miasto Lublin Europejską Stolicą Młodzieży

W związku z Europejską Stolica Młodzieży w Lublinie będzie działo się wiele ciekawych wydarzeń. Każdy z mieszkańców Lublina znajdzie coś, co go zainteresuje. Warto zdecydować się na wizytę w młodzieżowych przestrzeniach, aby zobaczyć, że są to miejsca w pełni przyjazne dla wszystkich. Organizatorzy zachęcają do sprawdzania aktualności i do brania udziału w odbywających się wydarzeniach. Jeżeli chcesz bliżej poznać Lublin, przeczytaj ten artykuł – Co warto zobaczyć w Lublinie