Wydarzenia w Lublinie wakacje 2022

Wydarzenia Lublin, wakacje 2022

Wydarzenia w Lublinie wakacje 2022. Na jakie wydarzenia warto się udać?

Okres wakacyjny to czas gdy w Lublinie odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych jak i muzycznych. Na wszystkie wydarzenia w Lublinie składają się festiwale, spotkania, targi, jarmarki oraz inne atrakcje artystyczne. Towarzysząca tym wydarzeniom energia i atmosfera jest niepowtarzalna. Poniższa lista przedstawia wybrane wydarzenia, które są warte bliższej uwagi. Różnorodność wydarzeń sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Lista została stworzona w kolejności chronologicznej.

Carnaval Sztukmistrzów 

Wydarzenie prezentujące sztukę nowego cyrku, akrobatyki odbywające się na terenie Lublina już od 2008 roku. Spektakle i pokazy prezentowane są przez artystów ulicznych i mistrzów sztuki cyrkowej z całego świata. To wydarzenie jest najważniejszym festiwalem nowego cyrku w tej części Europy. Wydarzenie odbędzie się 28-31 lipca 2022 na Deptaku w Lublinie oraz Starym Mieście.

 

Meeting of Styles 

Odbywający się w Lublinie od 2010 roku Festiwal Sztuki Grafitti. Impreza promuje jeden z rozwijających się kierunków sztuki. Daje również możliwość młodym ludziom na wyeksponowanie swoich talentów. Wydarzenie w Lublinie odbędzie się 5-7 sierpnia 2022.

 

Jarmark Jagielloński 

Wydarzenie pełne muzyki, śpiewu i tańca. Na jarmarku możemy obejrzeć różne tańce jak oberki, polki czy mazurki oraz spotkać wielu artystów, rzemieślników i wytwórców rękodzieła z Europy Środkowo- Wschodniej. Jarmak odbędzie się 19-22 sierpnia 2022 na Starym Mieście

 

Chonabibe Festiwal

Wydarzenie promujące miejską muzykę, które wyróżnia wysoka jakość koncertów. Na scenie zobaczymy między innymi Pezeta, Mroza oraz Smolastego. Festiwal odbędzie się 26-27 sierpnia 2022 w Marinie nad Zalewem Zemborzyckim.

 

Europejski Festiwal Smaku

Wydarzenie, podczas którego możemy doświadczać muzyki oraz sztuki smakując różnego typu potraw. Wielu amatorów sztuki kulinarnej przybywa w tym czasie do Lublina, aby zaprezentować ludziom swoje dania. Uczestnicy mogą również zakupić wędliny przyprawy i sery. W festiwalu będzie można wziąć udział między 5 a 11 września 2022 na Starym Mieście.

 

Na powyższej liście przedstawione zostały tylko niektóre propozycje wydarzeń odbywających się w okresie wakacyjnym na terenie Lublina. Warto poczytać o innych atrakcjach, które będą miały miejsce w najbliższych tygodniach, aby znaleźć interesujące nas wydarzenie.

Interesują Cię również koncerty, które odbędą się w wakacje, sprawdź – Koncerty Lublin, wakacje 2022.