Fontanna multimedialna w Lublinie

Fontanna multimedialna w Lublinie

Fontanna multimedialna na Placu Litewskim w Lublinie działa od 2017 roku. Do tej pory mogliśmy obejrzeć pokazy specjalne stworzone na wyjątkowe okoliczności – 700-lecie Miasta Lublin, 100-lecie odzyskania niepodległości czy 450 rocznica Unii Lubelskiej. W piękny, wielobarwny i niecodzienny sposób opowiada o ważnych wydarzeniach. Jest to wyjątkowe widowisko dostępne dla każdego, można zahaczyć o Plac Litewski nawet podczas wieczornego spaceru po deptaku czy wracając ze Starego Miasta.

Jaka tematyka pokazów w fontannie multimedialnej na nas czeka? 

Pokazy multimedialne to dobra okazja zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Poza podziwianiem walorów wizualnych uczymy się również o wydarzeniach historycznych. W tym roku
w fontannie multimedialnej mamy okazję oglądać pokaz specjalny, podkreślający ważne dla Lublina tegoroczne miano Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Pokaz „Lublin is YOUth” to opowieść o trudnym czasie młodości. O trudnych czasach, w jakich młodość ma miejsce – przemianach technologicznych, mających za zadanie ułatwianie kontaktu, a w efekcie, zamiast tego, powodujących wyobcowanie. Zachęcamy do obejrzenia nie tylko tego pokazu, ale również pozostałych!

Fontanna multimedialna jest atrakcją nie tylko dla turystów, ale również dla mieszkańców, także tych wieloletnich, gdyż mamy szansę poznać znane nam rzeczy w zupełnie innej odsłonie. W pokazie „Anioły Lubelskie” zobaczymy nawiązanie do fresków znajdujących się na Zamku Lubelskim w Kaplicy Trójcy Świętej, co pozwala na poznanie znanego dla lublinian zabytku z zupełnie innej strony. Podobnie jak pokaz „Czarcia Łapa”, który przypomni mieszkańcom Lublina wycieczki zza czasów szkolnych
i opowiadanie przez przewodników legendy, a turystom umożliwi poznanie jednej z bardziej ikonicznych dla miasta opowieści.

Kiedy odbywają się pokazy multimedialne fontanny na Placu Litewskim?

W czerwcu czeka nas 8 pokazów multimedialnych o różnych tematykach. Pokazy fontanny na Placu Litewskim zawsze odbywają się o godzinie 21:30.

  • 2 czerwca (piątek) – Lublin is YOUth (ENG), Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie
  • 8 czerwca (czwartek) – Lublin is YOUth (PL), Wieniawski IMPRO
  • 9 czerwca (piątek) – Czarcia Łapa, Unia Narodów
  • 10 czerwca (sobota) – Lublin is YOUth (ENG), Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście
  • 16 czerwca (piątek) – Lublin is YOUth (PL), Unia Narodów
  • 23 czerwca (piątek) – Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście
  • 24 czerwca (sobota) – Lublin is YOUth (PL), Czarcia Łapa
  • 30 czerwca (piątek) – Symfonia Nauki, Wieniawski IMPRO
  • oraz pierwszy lipcowy pokaz multimedialny – 1 lipca (sobota), Lublin is YOUth (PL), Unia Narodów.

Co jeszcze warto zobaczyć w Lublinie? Zobacz najciekawsze atrakcje – Lublin w jeden dzień – co warto zobaczyć

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *