Niedzielne popołudnie jest to idealny czas na jesienny spacer z rodziną lub ze swoimi pupilami. Lublin wyróżnia się spośród innych miast swoją zielenią, przyroda stanowi bardzo ważny element zagospodarowania powierzchni miasta. Poniżej przygotowaliśmy listę najciekawszych parków na terenie Lublina.
Ogród Saski
Ogród Saski jest najstarszym parkiem w Lublinie, został założony w 1837 za sprawą inżyniera Feliksa Bieczyńskiego. Park zajmuje powierzchnię ok. 12 ha, a w jego południowej części znajduje się topola biała o średnicy ok. 6 metrów, która została uznana za pomnik
przyrody.
Las Dąbrowa
Las Dąbrowa znajduje się w południowej części Lublina, wspólnie z bardzo popularnym Zalewem Zemborzyckim stanowi miejsce wypoczynku dla mieszkańców miasta. Las zajmuje powierzchnię ok. 1230 ha.
Park Bronowicki
Park Bronowicki wziął swą nazwę od dzielnicy Bronowice, w której jest położony. Został założony w drugiej połowie XIX wieku przez Edwarda Chróścielewskiego oraz był kolejnym projektem Feliksa Bieczyńskiego (projektant Ogrodu Saskiego). Park zajmuje powierzchnię ok. 2,7 ha.
Las “Stary Gaj”
Stary Gaj jest lasem mieszanym położonym w południowo-zachodniej części miasta w dzielnicy Zemborzyce. Wśród drzew liściastych występujących tam można wyróżnić: dąb, grab, brzozę, lipę czy topolę; natomiast drzewa iglaste to: sosna, świerk i jałowiec. Na zachodzie parku znajduje się rezerwat przyrody Stasin. Las zajmuje powierzchnię ok. 460 ha.
Park Jana Pawła II
Park Jana Pawła II położony jest w dzielnicy Czuby Południowe. Park został nazwany na cześć Jana Pawła II po jego wizycie w 1987 roku, gdzie w miejscu parku były ustawione sektory dla wiernych. Realizacja projektu założenia parku miała miejsce w 2007 roku. Park zajmuje powierzchnię około 22 ha.
Park Ludowy
Park Ludowy położony jest w centralnej części Lublina w dzielnicy Za Cukrownią. Został założony w 1957 roku, a jego projektantem był Władysław Niemiec (Niemirski). Ciekawą atrakcją parku była kawiarnia znajdująca się w samolocie DC3. Aktualnie obiekt jest w
trakcie rewitalizacji. Park zajmuje powierzchnię ok. 23 ha.
Park Rury
Park Rury położony jest w wąwozie pomiędzy dzielnicą LSM, a Czubami. Park ten ma
charakter krajobrazowy, jego wyróżniającą cechą jest silnie pofałdowany teren. Niewielką część parku stanowią ogródki działkowe. Obiekt zajmuje powierzchnię około 30 ha.
Polecamy: Obsługa prawna podmiotów leczniczych – https://capitallegal.pl/obsluga-prawna-podmiotow-leczniczych/
*Artykuł sponsorowany