Wszystkich świętych w Lublinie – co nas czego w tym roku?

Wszystkich świętych lublin 2022

Jak co roku na Wszystkich Świętych, w okresie od 29 października do 1 listopada ludzie udają się na cmentarze, by wspomnieć zmarłych ze swoich rodzin. Z tego powodu, by uniknąć problemów, miasto wprowadza zmianę organizacji ruchu w rejonie ulicy Lipowej i Drogi Męczenników Majdanka. Tam bowiem znajdują się dwie największe nekropolie w Lublinie. W tym dniu chodzimy do cmentarzy i składamy kwiaty na grobach naszych bliskich. Często w tym dniu rodziny spotykają się i spędzają czas razem.

W jaki dzień wypada Wszystkich Świętych?

W tym roku Wszystkich Świętych tj. 1 listopada wypada we wtorek. Wielu z pewnością ucieszy fakt, że jest to dzień wolny od pracy. Niestety oprócz tego dnia nie zrobimy zakupów w większych marketach, dlatego jeśli planujcie wyjść do sklepu, zostaje wyłącznie te osiedlowe. Wiele firm z pewnością da swoim pracownikom wolne również w poniedziałek 31 października. Dzięki temu tacy szczęściarze spokojnie będą mogli wyjechać, odwiedzić swoje rodziny.

Wszystkich Świętych 2022. Jak dojechać na cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie?

Chętni na odwiedzenie rejonu nekropolii przy ulicy Lipowej nie powinni spodziewać się zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarza. Dużym plusem będzie to, że 1 listopada CH Plaza bezpłatnie udostępni swój parking w godzinach 7:00-21:00 dla odwiedzających cmentarz. Będzie tam 670 miejsc oraz podniesione szlabany.

Jak zmieni się dojazd do cmentarza na Majdanku?

Zmiany w organizacji ruchu spodziewać powinni się odwiedzający Majdanek. Ulica Cmentarna zmieni się w jednokierunkową i będzie prowadziła w kierunku cmentarza. Wyjazd będzie odbywał się drogą gruntową do ronda Janusza Krupskiego. Pojazdy wyjeżdżające z cmentarza do centrum będą kierowane ulicą Dekutowskiego do Alei Witosa. Zmieni się również ruch na Drodze Męczenników Majdanka. Na odcinku od Ordonówny do Grenadierów prawy skrajny pas będzie przeznaczony do zjazdu na cmentarz. By zmniejszyć korki, wprowadzono zakaz skrętu w ulice Ordonówny. Od strony Felina skręt na Majdanek nie będzie możliwy. Wszystko wróci do normy już 2 listopada.

Nowe linie autobusowe w okresie Wszystkich Świętych

Lubelski ZTM jak co roku wychodzi na przód mieszkańcom miasta i przygotowuje nowe linie specjalne kursujący pomiędzy cmentarzami. Jak będą wyglądały nowe trasy w tym roku?

NR 200

Kursować będzie 30 października, 31 października i 1 listopada. Obsłuży zarówno cmentarze na Majdanku, przy ul. Lipowej i ul. Walecznych.

Trasa: Majdanek – Droga Męczenników Majdanka – Fabryczna – Al. Zygmuntowskie – al. Piłsudskiego – Lipowa – Krakowskie Przedmieście – 3 Maja – Dolna 3 Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – Podzamcze – Unicka – al. Spółdzielczości Pracy – al. Andersa – Rondo Berbeckiego.

NR 201

Kursować będzie tylko i wyłącznie 1 listopada. Na jego trasie znajdą się cmentarze przy ul. Bełżyckiej, ul. Lipowej i ul. Walecznych.

Tarasa: Konopnica-las – al. Kraśnicka – Zana – Filaretów – Głęboka – Lipowa – Krakowskie Przedmieście – 3 Maja – Dolna 3 Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – Podzamcze – Unicka – al. Spółdzielczości Pracy – al. Andersa – Rondo Berbeckiego

NR 202

Kursować będzie tylko i wyłącznie 1 listopada i obsłuży nekropolię na Majdanku.

Trasa: Majdanek – Droga Męczenników Majdanka – Wolska – Kunickiego – Abramowicka – Abramowice

Pogoda na Wszystkich Świętych 2022: Lublin

Dla tych, którzy obawiają się deszczu bądź zimnego wiatru mamy dobrą wiadomość. Dzień wszystkich świętych jak i cały weekend zapowiadają się słonecznie i ciepło. Temperatura 29-30 października i 1 listopada ma wahać się pomiędzy 17 a 19 stopni.