Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza.

Bogdanka Volley Cup

Już za niespełna 10 dni poznamy zwycięzcę prestiżowego turnieju siatkarskiego „Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza”. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 17 i 18 września w lubelskiej hali Globus. Będzie to prawdziwe święto dla fanów siatkówki oraz okazja do uhonorowania patrona tego wydarzenia.

Kim jest Tomasz Wójtowicz?

Tomasz Wójtowicz –  polski siatkarz, złoty medalista mistrzostw świata (Meksyk, 1974) oraz igrzysk olimpijskich (Montreal, 1976). Urodził się 22 września 1953 w Lublinie. Jest zdobywcą Pucharu Europy Mistrzów Klubowych, nominowany do grona najlepszych ośmiu siatkarzy świata. Swój talent rozwijał w klubach takich, jak: MKS Lublin i  AZS Lublin, Avia Świdnik, Legia Warszawa. W biało-czerwonych barwach rozegrał 325 spotkań (1973–1984) zdobywając m.in.: tytuł mistrza świata w Meksyku. Po IO w Moskwie (1980) wyjechał do Włoch, gdzie przez 8 lat grał m.in.: w Modenie, Parmie, Ferrarze, Citta di Castello. Liczne sportowe osiągnięcia sprawiły, że został nominowany do nagrody dla siatkarza stulecia. Został dwukrotnie odznaczony Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe. W 2002 trafił do siatkarskiej Galerii Sław mieszczącej się w Holyoke.

To będzie ciężka rywalizacja.

W turnieju Bogdanka Volley Cup, zagrają następujące drużyny: Berlin Recycling Volleys – ćwierćfinalista Ligii Mistrzów 2021, zwycięzca Pucharu CEV, brązowy medalista Ligi Mistrzów. 

WithU Volley Verona – drużyna występująca w najwyższej klasie rozgrywek we Włoszech

Barkom Każany Lwów – Mistrz Ukrainy, trzykrotny zdobywca Superpucharu Ukrainy

LUK Lublin – drużyna występująca w PlusLidze – Lidze mistrzów Świata.

Berlin Volleys jest jednym z najlepszych klubów Niemiec. W reprezentacji znalazł się m.in.:  Sašo Štaleka – reprezentant drużyny Słowenii czy srebrny medalista Ligii Narodów – Cody Kessel. Co ciekawe, jeden z zawodników byłego już klubu Berlin Recycling Volleys zasilił grono piłkarzy lubelskiego klubu LUK Lublin. Jego udział w turnieju będzie świetną okazją do zaprezentowania się kibicom. Równie dobrze zapowiada się występ drużyn WithU Verona Volley. W jej szeregach występują m.in.: Lorenzo Cortesia czy John Perry.

Program turnieju Bogadnka Volley Cup

Mecze podczas turnieju będą odbywać się w następującej kolejności:

17.09.2022 r.

  • 14:45 LUK Lublin – Berlin Recycling Volleys 
  • 17:30 Barkom-Każany Lwów – WithU Verona Volley

18.09.2022 r.

  • 14:45 Mecz o trzecie miejsce
  • 17:30 Finał

Bilety na to wydarzenie można kupić przez internet. Ich ceny nie są wygórowane. Na specjalne oferty mogą też liczyć szkoły, kluby sportowe, a także firmy zainteresowane zakupem biletów grupowych. Organizatorom tego wyjątkowego wydarzenia zależało, by w swoim rozmachu organizacyjnym turniej przyczynił się do jeszcze większego zainteresowania województwem lubelskim oraz rozwoju siatkówki. Więcej informacji na temat turnieju Bogdanka Volley Cup można znaleźć na stronie sponsora tytularnego wydarzenia.

Kochasz uprawiać sport, ale nie wiesz, gdzie mógłbyś to robić? Sprawdź lubelskie ośrodki sportowe – Ośrodki sportowe w Lublinie. Gdzie w Lublinie najlepiej zadbać o formę?