Miejska logistyka, czyli zapotrzebowanie na magazyny na obrzeżach miast

miejska logistyka w Lublinie

W erze postępującej urbanizacji życie całych województw najczęściej koncentruje się w obrębie największych miast oraz ich aglomeracji. Nic więc dziwnego, że firmy poszukują dostępu do obiektów logistycznych położonych możliwie jak najbliżej ich klientów, którzy zamieszkują przede wszystkim te bardziej zurbanizowane obszary. Rosnące zapotrzebowanie na magazyny ulokowane w granicach i na obrzeżach miast jest rezultatem dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku — najważniejsze czynniki mające wpływ na tę transformację opisujemy poniżej.

Dlaczego przedsiębiorcy poszukują magazynów w miastach lub na ich obrzeżach?

Powodów, dla których kolejne firmy zainteresowane są obiektami logistycznymi ulokowanymi możliwie blisko miast, jest wiele. Należą do nich przede wszystkim bliskość rynku zbytu oraz wygoda dostawy i wydania towarów.

Szukasz nowoczesnych przestrzeni logistycznych w województwie małopolskim? W ofercie dewelopera Panattoni, działającego na polskim rynku już od niemal 20 lat, możesz znaleźć powierzchnie do wynajęcia ulokowane w parkach logistycznych lub zamówić własny projekt magazynu dostosowany do potrzeb Twojej działalności. Zajrzyj na stronę https://panattonieurope.com/pl-pl/aktualnosci/magazyny-w-krakowie, gdzie znajdziesz aktualną ofertę magazynów do wynajęcia Panattoni w Krakowie.

Bliskość rynku zbytu

Współczesny rynek e-commerce wymaga od sprzedawców maksymalnego zaangażowania w kwestię błyskawicznej realizacji zamówień. W wielu sklepach klienci mogą liczyć na możliwość nadania przesyłki z zamówieniem jeszcze tego samego dnia, w którym zostało ono złożone. Dzięki temu możliwe jest też szybsze zrealizowanie dostawy, dzięki czemu przesyłka trafi do kupującego wcześniej. Przedsiębiorcom zależy na posiadaniu przestrzeni magazynowej w pobliżu miast, ponieważ dzięki temu są oni w stanie zyskać przewagę nad konkurencją w kwestii prognozowanego czasu oczekiwania na dostawę, który dla wielu klientów ma niezwykle istotne znaczenie.

Co więcej, niektórzy przedsiębiorcy pragną oferować swoim klientom możliwość odebrania produktu bezpośrednio z magazynu. Taka opcja również może przyciągnąć nowych kupujących, którzy cenią sobie elastyczność, lubią mieć opcję odbioru zamówienia w dogodnym terminie i chcą oszczędzić na kosztach wysyłki.

Wygoda dostawy i wydania towarów

Rozwinięte magazyny miejskie i położone na obrzeżach mają także inną zaletę — mogą one korzystać z rozbudowanej infrastruktury drogowej, która pozwala im szybko, efektywnie i wygodnie przemieszczać towary między centrami produkcji a magazynami. Dzięki temu czas dostaw znacznie się skraca, pozwalając przedsiębiorcy na prędkie uzupełnianie stanów magazynowych, co jest szczególnie istotne w sezonach, w których wzrasta popyt na sprzedawane przez firmę produkty.

Łatwość dostępu do kluczowych dla regionu arterii komunikacyjnych otwiera także drogę do pozostałych obszarów kraju, a także za granicę. Do dobrze skomunikowanego obiektu łatwiej dojadą także podwykonawcy (np. firmy kurierskie) i pracownicy magazynu.

*Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię zainteresować: